Reps arutas ELi teadusvolinikuga tippteaduse mõju väärtustamist

Tallinn. 02.12.2016. Pildil Haridus- ja teadusminister Mailis Reps. FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

FOTO: JAANUS LENSMENT/PM/SCANPIX BALTICS

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps arutas kohtumisel Euroopa Komisjoni teadusvoliniku Carlos Moedasega koostööd Eesti eesistumise ajal ning tippteaduse mõju väärtustamist Euroopas.

Repsi sõnul oli kohtumise peateemaks tippteaduse väärtustamine ning teaduse ühiskondlik panus, millega saab näidata teadusinvesteeringute positiivset mõju Euroopa konkurentsivõimele, teatas BNSile ministeeriumi pressiesindaja

«Tahame toetada avaliku raha eest teostatud uuringute tulemuste laiemat kättesaadavust ja tõsta ühiskonna teadlikkust teadustulemuste kasutamisvõimalustest. Soovime eesistumise ajal seista ka hea selle eest, et suureneks teadusuuringuid ja innovatsiooni toetavate koostöövormide sidusus ja avatus, mis võimaldaks rohkematel teadusasutustel ja innovaatilistel ettevõtetel teha paremini koostööd,» rääkis Reps.

Moedas nõustus, et tippteaduse mõju küsimus on lähiajal võtmetähtsusega ning soostus olema Eesti heade digilahenduste eestkõneleja.

Samuti oli kohtumisel volinikuga kõne all Eestis eesistumise ajal toimuvad üritused – mitteametlik teadusministrite kohtumine, tippteaduse konverents ja üle-Euroopaline noorteadlaste konkurss.

Teaduse valdkonnas on Eesti eesistumise ajal põhiteemaks Euroopa Liidu teaduse ja innovatsiooni raamprogrammi Horisont 2020 vahehindamine ja järgmise rahastamisperioodi arutelud.

Tagasi üles