R, 24.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

USA Black Hawkid osalevad Eestis õppustel

Andres Einmann
USA Black Hawkid osalevad Eestis õppustel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
USA kopter Black Hawk Ämari lennubaasis.
USA kopter Black Hawk Ämari lennubaasis. Foto: Kaitsevägi

Ämari lennubaasis maandus eile kaks Ameerika Ühendriikide maaväe kopterit UH-60 Black Hawk, et osaleda nädala lõpuni kaitseväe keskpolügoonil toimuvatel õppustel.

Koptereid võib märgata lendamas Ämari lennubaasi, keskpolügooni ning Tapa ümbruses, teatas kaitseväe peastaap.

Kopterid saabusid Eestisse Läti õhuväe Lielvarde lennubaasist ja kuuluvad USA maaväe 10. lahinglennubrigaadi, mis asus hiljuti teenistusse Euroopasse NATO idaserva kindlustavale operatsioonile Atlantic Resolve.

Õhuväe lennubaasi ülema kolonelleitnat Ülar Lõhmuse sõnul on tänapäeval õhukomponent maaväe lahingutegevuse lahutamatu osa ning kopterid on asendamatud koostööpartnerid tankidele ja lahingumasinatele.

«USA maaväel on olemas oma lennuüksused, mille ülesandeks on nii rünnata vastast kui toetada maaväge ka muul viisil, näiteks vägede transpordiga või meditsiinievakuatsiooniga,» selgitas Lõhmus.

Maaväe üldkopter Sikorsky UH-60 Black Hawk kuulub firma Sikorsky Aircraft Corporation poolt loodud helikopterite S-70 perekonda, kuhu kuuluvad keskmise suurusega kahe gaasturbiinmootoriga varustatud mitmeotstarbelised kopterid.

Neid kasutatakse üksuste transportimiseks, vigastatute evakuatsiooniks, lahingujuhtimiseks ja muudeks ülesanneteks. Reaktiivmürskude, rakettide, pommide ja kuulipildujatega varustatuna on ta aga ka tõhus ründevahend.

Märksõnad
Tagasi üles