Tartu Ülikooli akadeemilist testi saab teha kaheksas linnas

Tartu ülikooli peahoone.

FOTO: Kristjan Teedema

Täna teeb pea 1100 Tartu Ülikooli pürgijat akadeemilist e-testi. Esmakordselt on testi võimalik sooritada elektroonselt ja lisaks Tartule ka Tallinnas, Narvas,  Pärnus, Kärdlas, Haapsalus, Võrus ja Viljandis.

«Teiste Eesti piirkondade kandidaadid ei pea enam ülikooli sisseastumistestiks Tartusse sõitma. See säästab nii kandidaatide aega, kui ka raha,» rääkis Innove juhatuse liikme Katri Targama

Test viiakse läbi kokkulepitud eksamipunktides üle Eesti kell 10.00 ja 14.00. Kandidaat sai valida avalduse esitamisel endale sobiva sisseastumiseksami soorituskoha. Läbiviimiseks kasutatakse Innove ekspertide abi ja e-testimiskeskkonda, mis võimaldab elektroonseid teste koostada ja läbi viia. Igas toimumiskohas on kaks läbiviijat ja testi kestuseks on kolm tundi.

Katri Targama lisas, et Innovel on huvi ja valmisolek pakkuda testimise teenust ehk e-keskkonda ja korraldust ka teistele kõrg- ning kutsehariduskoolidele: «Lisaks Tartu Ülikoolile oleme kaks aastat teinud koostööd ka Tallinna Ülikool e- sissesatumiseksami läbiviimisel, tänavu jätkub koostöö kolmandat aastat.»

Tartu Ülikooli akadeemilise testi lahendamine vähemalt 65-punktisele tulemusele võimaldab õppima asuda enamikele Tartu Ülikooli bakalaureuse- ja rakenduskõrghariduseõppe õppekavadele. Akadeemilises testis on 150 valikvastustega küsimust. Testi saab sooritada eesti või vene keeles ning testi lahendamiseks on aega kuni kolm tundi.  Testi tulemused avalikustatakse hiljemalt 31. märtsil. Tulemus kehtib 2017. aastal ülikooli kandideerimisel.

Tagasi üles