L, 25.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pildid: president Kaljulaid tegi sissekande kindral Einselni kaastunderaamatusse

Postimees
Pildid: president Kaljulaid tegi sissekande kindral Einselni kaastunderaamatusse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

President Kersti Kaljulaid tegi täna Kadriorus sissekande kindral Aleksander Einselni kaastunderaamatusse.

«Langetan pea. Kindral Aleksander Einseln pani esimese taasiseseisvumisjärgse Eesti kaitseväe juhatajana lääneliku aluse meie kaitseväe ülesehitamisele. Tema visioon mõjutab Eesti julgeolekut tänaseni. Kindral Einselni 1995. aastal kehtestatud käskkiri nr. 1 igal tingimusel vastu hakkamise kohta kehtib endiselt ja on ka hiljuti valitsuses heaks kiidetud julgeolekupoliitika alustes üle kinnitatud: «Eesti kaitseb end igal juhul ja kui tahes ülekaaluka vastase vastu.» Minu sügav kaastunne Aleksander Einselni lähedastele,» kirjutas Kaljulaid.

Esimene taasiseseisvumisjärgne Eesti kaitseväe juhataja kindral Aleksander Einseln suri 16. märtsil.

Kindral Aleksander Einseln sündis 25. oktoobril 1931 Tallinnas. Ta lahkus koos emaga Eestist 1944. aastal Saksamaale ja elas alates 1949. aastast Ameerika Ühendriikides. Aastatel 1951-1985 teenis ta Ühendriikide relvajõududes ning osales Korea ja Vietnami sõjas. 1993. aastal naasis kindral Einseln Eestisse ja teenis kaitseväe juhatajana 1993. aasta maist kuni 1995. aasta detsembrini.

Märksõnad
Tagasi üles