iDeal kampaania

Fotod: Sondas ja Tapal lekkis tsisternvagunitest kemikaale, ohualalt evakueeriti inimesi
Täiendatud täna kell 6.41!

Esmaspäeva õhtupoolikul kella 16.20 ajal lekkis Ida-Virumaal Sondas ühest tsisternvagunist plahvatusohtlikku kemikaali, mistõttu evakueeriti mõneks ajaks piirkonna inimesed ja peatati raudteeliiklus. Kella 20.20 ajal teatati sarnasest juhtumist Tapal.

Esmaspäeval kell 16.21 teatati Häirekeskusele, et Ida-Virumaal Sondas lekib kaubarongi tsisternist lahustit. Sündmuskohale saadeti päästjad Kiviõlist, Kundast, Kohtla-Järvelt, Rakverest, Sillamäelt ja keemiahaagis Kohtla-Järvelt, meedikud ja politseinikud.

Ümber jaama moodustati kilomeetrine ohuala, kust inimesed evakueeriti ning rongiliiklus peatati. Ida päästekeskuse pressiesindaja sõnul evakueeris Sonda vallavanem kohalikud inimesed rahvamajja.

Kell 17.16 tsisterni kraan suleti ja päästjad katsid maha valgunud aine vahuga. Inimesed viga ei saanud.

Rong jätkas seejärel oma teekonda Tallinna. Kell 20.23 teatati aga, et Tapal on raudteel reostust näha ja kogu linn haiseb. Sama kaubarong peatatigi Tapa kaubajaamas, kuna Imastu ja Tapa ülesõidu kohtadel oli tsisternist maha lekkinud keemilist ainet. Maha valgunud aine aurustus tuule kaasabil kiiresti. 

Sündmuskohale saadetud Tapa päästjad sulgesid rongi lekkiva ventiili ning reostus kaeti vahuga kella 21.10ks. Rong jäeti ööseks kaubajaama.

Teisipäeva hommikul tuleb kokku raudtee komisjon, kes kontrollib põhjalikult kõik tsisternid üle. Sündmusest teavitati terviseametit ja keskkonnainspektsiooni.

Solvendileke Sondas

FOTO: Päästeamet

Keskkonna inspektsiooni Ida-Virumaa büroo juhi Aivar Lainjärv sõnul on tegemist ebameeldiva lõhnaga, mille kontsentratsioon ei ole tervisele ohtlik.

Kui suur kogus solventi Sondas ja Tapal lekkis, on praegu veel selgusetu.

Eesti Raudtee kommunikatsioonijuht Liina Hallik nentis, et lekke tõttu oli Sondas vänge kemikaalhais. «Lõhn on väga tugev. Suures koguses on see ilmselt tervistkahjustav.»

Elroni kommunikatsioonijuht Merle Raie kinnitas, et suletud raudtee tõttu tuli asendada kaks rongi bussidega. Reis 227 Narva – Tallinn asendatati bussiga lõigul Narva – Kabala. Reis 222 asendati bussiga alates Kabala jaamast kuni Narvani.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles