Saksa vanglast põgeneda üritanud eestlane astus kohtu ette

FOTO: PantherMedia / Scanpix

Saksamaal Mannheimis algas täna kohtuprotsess eestlasest vangi üle, kes üritas koos kaaslasega vangla spordihoone riietusruumi akna kaudu põgeneda, süüdimõistmisel võib tema vanglakaristusele lisanduda kuni viis aastat.

Süüdistuse järgi üritas 37-aastane Eesti kodanik Janek G. koos 36-aastase kaasvangi Danny A.ga 1. juunil 2015 põgeneda vangla spordihoonest, mis asub väljaspool vangla territooriumi, kirjutab Bild.

Prokurör Katja Schemp ütles kohtus, et vangidel olid kaasas akutrell, puur ja kruvikeeraja, mille abil nad üritasid eemaldada spordihoone riietusruumi aknalt trelle. Põgenemine jäi siiski pooleli, kuna valvurid avastasid põgenemiskatse enne, kui vangid jõudsid trellid eemaldada.

Eestlane võttis kohtus kogu süü enda peale ja rääkis, et üritas üksi põgeneda ning  Danny A. oli riietusruumis juhuslikult ja ei teadnud tema plaanidest midagi. «Ma arvasin siis, et põgenemiskatse ei ole karistatav,» lisas ta.

Eestlane Janek kannab Saksamaal vanglakaristust raske kehavigastuse põhjustamise eest. Põgenemiskatse ajal oli tal jäänud karistust kanda veel kaks aastat. Koos temaga kohtu all olev Danny kannab vanglakaristust raske kehavigastuse põhjustamise eest, mis tõi kaasa surma.

Tagasi üles