Laste Vabariik toob EV100 sünnipäevapeo igasse maakonda

Laste Vabariik

FOTO: Laste ja noorte kultuuriaasta

Laste ja noorte kultuuriaasta elamustuur Laste Vabariik sõidab suvel mööda Eestit ning tähistab kõigis maakondades koos lastega peagi saabuvat riigi 100. sünnipäeva.

«Laste Vabariik on Eesti laste ja perede ühine pidu, mis kestab kogu suve. Kuna tähistame koos Eesti sünnipäeva, siis peame oluliseks lastele Eestist rääkida, sidudes omavahel kirjandust, teatrit, muusikat, kunsti, aga ka loodust ja teadust,» rääkis Laste Vabariigi idee autor, lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone. «Oleme Laste Vabariigi ettevalmistustesse kaasanud oma ala parimad, et programm saaks omanäoline ja heatasemeline ning et see lastele tõesti ka meeldiks.»

Laste Vabariik teeb esimese peatuse 25. mail Põltsamaal ning tuur lõppeb 8. septembril Savernas. Viie kuu jooksul jõuab Laste Vabariik enam kui viiekümnesse paika üle Eesti. Elamustuur liigub ringi ratastel ning ühendab endas teatri, mängu ja töötoad. Igas peatuspaigas saab näha just Laste Vabariigi jaoks valminud etendust, avastada Eestit omanäolisel labürint-mängualal ning proovida oma käte osavust ja mõtte erksust töötubades, edastas Laste ja noorte kultuuriaasta kommunikatsioonijuht Martha-Beryl Grauberg.

Laste Vabariigi ainulaadsel autolaval astuvad kõikjal üles ka kohalikud lapsed ja noored. Laste Vabariigi pass annab tavalisest soodsama sissepääsu paljudesse muuseumidesse ja elamuskeskustesse üle Eesti.

Laste Vabariik sündis lastekirjanduse keskuse ja EV100 korraldustoimkonna koostöös eesmärgiga anda lastele ja nende peredele väärtuspõhine kultuurikogemus.

«EV100 üks suuremaid ettevõtmisi Laste Vabariik viib killukese Eesti kultuuri paljudesse Eesti paikadesse ning loob sel moel sadade laste ühise kultuurikogemuse. Peame väga oluliseks, et lapsed sel mängulisel ja lõbusal moel Eesti Vabariigi sünnipäevast osa saavad,» märkis EV100 programmijuht Maarja-Liisa Soe.

Tagasi üles