Fotod: Tallinna uus vangla pidas sarikapidu

Täna peeti Harjumaal Rae vallas uue Tallinna vangla sarikapidu.

Vangla ehitatakse Rae valda Soodevahe külla. Vanglakompleksi rajamisel pööratakse erilist tähelepanu turvalisusele, energia- ja  keskkonnasäästlikkusele, efektiivsele ruumikasutusele ning madalatele ülalpidamiskuludele.

Tallinna vangla uued hooned ehitatakse kambertüüpi vanglana. Lisaks rajatakse põhipiirdest väljapoole avavangla ning vanglast eraldi arestimaja ja kinnipidamiskeskus.

Vangla eluosakondadesse on kavandatud 512 kambrit meessoost ning 92 kambrit naissoost süüdimõistetud ja vahistatud isikute jaoks. Eluosakondades on lisaks sellele plaanitud veel 16 kartserikambrit meeskinnipeetavatele ja neli kartserit naiskinnipeetavatele.

Vanglasse on kavandatud kokku 1208 statsionaarset kohta. Samuti ehitatakse välja uus väljasaatmis- ja interneerimiskeskus.

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja Fund Ehitus OÜ allkirjastasid uue Tallinna vangla ehituse peatöövõtulepingu summas 73,9 miljonit eurot (lisandub käibemaks - toim) 2015. aasta 3. novembril. Kaasaegne vanglakompleks valmib 2018. aasta lõpus.

Enam kui 60 000 ruutmeetri suuruse netopinnaga kompleksi arhitekt on Indrek Saarepera ja projekteerija AS Amhold.

Pidulik uue vangla nurgakivi tseremoonia toimus mullu septembris.

Tulevane vanglakompleks numbrites:

  • Maa-ala suurus: 261 171 ruutmeetrit
  • Hoonete arv: 14
  • Korruste arv: kuni 7
  • Suletud netopind: ca 61 100 ruutmeetrit 
Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles