Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kohus ei vabastanud Indrek Pertelsoni võlgadest

Indrek Pertelson nädal tagasi kohtus. FOTO: Liis Treimann

Harju maakohus ei lõpetanud täna endise tippsportlase Indrek Pertelsoni pankrotti, mis tähendab, et mees ei pääsenud ka võlgade maksmise kohutusest.

Kohus arutas judo kahekordse olümpiapronksi ja Arigato spordiklubi eksjuhi Indrek Pertelsoni pankroti lõpetamist möödunud nädalal. Sisuliselt tähendanuks pankroti lõpetamine, et endine tippsportlane vabastatakse võlgadest ja ta saab puhtalt lehelt alustada.

Tänase määrusega otsustas kohus aga keelduda Pertelsoni tema pankrotimenetluses täitmata jäänud kohustustest vabastamast. 

Kohtule teadaolevalt ei ole Pertelson kohustustest vabastamise menetluse jooksul oma seadusest tulenevaid kohustusi täitnud: ta ei ole tegelenud mõistlikult tulutoova tegevusega ega seda ka aktiivselt otsinud, samuti ei ole ta võlausaldajatele väljamakseid teinud.

«Seega tuleb füüsilisest isikust võlgniku Indrek Pertelsoni pankrotimenetluses täitmata jäänud kohustustest vabastamise menetlus lõpetada ning keelduda teda vabastamast tema pankrotimenetluses täitmata jäänud kohustustest,» edastas pressiesindaja kohtu seisukoha.

Kohus selgitas, et võimalus vabaneda oma kohustustest ei ole pankrotiseaduses ettenähtud korras eelduslikult iga võlgniku õigus. Uue võimaluse saamiseks peab võlgnik kohustustest vabastamise menetluse kestel andma endast parima võlausaldajate nõuete rahuldamiseks.

Tänase määruse peale võib esitada määruskaebuse Tallinna ringkonnakohtule 15 päeva jooksul.

Aasta jooksul 75 senti

Maakohus arutas Pertelsoni võlgadest vabastamist ka aasta tagasi, kuid otsustas siis pankrotti mitte lõpetada. Tallinna ringkonnakohus saatis eelmise aasta lõpus Pertelsoni pankrotiasja maakohtule uuesti arutamiseks, kuna maakohus rikkus menetlusnorme.

Harju maakohus märkis mullu mais, et Pertelsoni usaldusisiku aruandes esitatud andmete kohaselt on ta kohustustest vabastamise menetluse jooksul rahuldanud võlausaldajate nõudeid vaid 1057 euro ja 24 sendi ulatuses, millest suureosa moodustas pankrotimenetlusest jäänud summa.

Nii laekus ajavahemikus 2013. aasta märtsist 2014. aasta märtsini Pertelsoni pangakontole 75 senti, mida selles asjas ilmselget ei saa lugeda põhjendatuks ja piisavaks. Seetõttu asus maakohus seisukohale, et Pertelson pole andnud endast parimat võlausaldajate nõuete rahuldamiseks ning on jätnud oma kohustused täitmata.

Kohus kuulutas endise tippsportlase ja Arigato spordiklubi eksjuhi Indrek Pertelsoni pankroti välja 2009. aasta oktoobris. Mehe ainus vara oli pankroti väljakuulutamise ajal Tallinnas Haaberstis asuv eramu, mille pankrotihaldur 2010. aasta lõpus nelja miljoni krooni eest maha müüs.

Rahajamad spordiklubiga

Pertelsoni vastu esitati kokku 19 nõuet. Kaitstud nõuete kogusumma oli 633 020 eurot. Jaotusettepanek rahuldas osaliselt vaid Nordea Panga nõude, mille kasuks oli seatud 5,9 miljoni kroonine hüpoteek Pertelsoni kinnistule.

Pertelson asutas 2006. aastal laenatud raha ja Eesti Talleksi investeeringutega spordiklubi Arigato. Klubi ehitus läks kavandatust rohkem maksma ning Arigatol tekkisid rahaprobleemid. 2008. aastal läks Arigato pankrotti. Pertelson on tunnistanud, et tegi Arigato juhtimisel vigu.

Indrek Pertelson võitis 2000. aastal Sydney olümpiamängudel ja 2004. aastal Ateena olümpiamängudel judos pronksmedali.

Tagasi üles
Back