Saaremaal hukkus tulekahjus armastatud laululooja
Täiendatud kell 23.40!

Päästjad. Foto on illustratiivne.

FOTO: Sirje Lemmik

Saaremaal Sõrve poolsaarel hukkus täna hommikul tulekahjus vanem naine, armastatud laululooja ja akordionist Õie-Maria Tehu.

Täna kell 8.17 sai häirekeskus teate tulekahjust Torgu vallas Kaavi külas. Teataja sõnul nägi ta naabertalust suitsu ja suuri leeke. Helistaja sõnul võis majas olla ka inimene. Järgnes veel teinegi hädaabikõne, kus anti teada, et maja on üleni leekides ning ohus võivad olla ka kõrvalhooned.

Esimesena sündmuskohale jõudnud Torgu vabatahtlikud päästjad tuvastasid, et hoone on täisleegis. Sündmusele reageerisid Kuressaare, Orissaare, Kihelkonna kutselised päästjad.

Tulekahju lokaliseeriti kell 9.34. Veidi enne kella kümmet leiti kustutustööde käigus hukkunu.

Ajaleht Saarte Hääl kirjutab põlengus hukkus Sõrve armastatud laululooja ja akordionist Õie-Maria Tehu.

Murest murtud tütar Pille Õunapuu tõdes, et käis veel pühapäeval emal külas. Eile hommikul helistas talle aga tädipoeg Viljar Aadussoo, kes traagilisest sündmusest teada andis. Pille selgitas, et lähedal elav Viljar hoidis emal ikka silma peal. «Mul oli süda rahul, ema oli tema poolt hoitud,» selgitas Pille, lisades, et kui ema näiteks telefoni vastu ei võtnud või oli midagi muud, saatis ta ikka Viljari asja uurima.

Pille sõnul oli Õie kange naine, kes üritas kõigega ise hakkama saada. «Nii palju sai räägitud, et ta tuleks meie juurde ära, aga ta ei tahtnud. Talle oli see maja nii kallis,» kinnitas Pille. Õie pärines suurest perest, ta oli üheteistkümnest lapsest noorim. Eile põlenud maja oli terve elu olnud tema kodu.

Millest tulekahju alguse võis saada, ei ole veel teada. Päästjatele avanenud pildist sündmuskohal ning hädaabikõnedest saadud info põhjal võib öelda, et tulekahju oli hoones saanud segamatult areneda väga suureks.

Lääne päästekeskuse ennetusbüroo juht Viktor Saaremets soovitab kõigil nii enda kui ka oma lähedaste kodust tuleohutust tõsiselt võtta. «See ei ole keeruline ega ka kallis. Kontrollige järjepidevalt, kas teie kodus on suitsuandur ikka töökorras. Suitsuandur on kõige kiirem tulekahju avastaja ja annab oma tugeva helisignaaliga ohust märku nii teie naabritele kui ka näiteks magavale inimesele. Kiire teavitus ohust võimaldab kiirelt ka abi kutsuda ning hoida ära traagilised tagajärjed,» selgitas Saaremets suitsuanduri olulisust ja tõhusust.

«Kui arvate, et vajate koduse tuleohutuse hindamisel abi, siis helistage päästeala infotelefonil 1524 ja kutsuge meid appi,» julgustas ennetusbüroo juht.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles