Siseministeeriumil luhtus katse leida pagulastega tegelemiseks partner

Vao varjupaigataotlejate vastuvõtukeskus.

FOTO: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Siseministeeriumil ebaõnnestus katse leida partner, kes toetaks rahvusvahelise kaitse saajate, nendega kokku puutuvate asutuste ning kohalike elanike omavaheliste suhtlusvõrgustike teket.

«16. mail olnud tähtajaks ei laekunud paraku sellesse taotlusvooru ühtegi taotlust,» ütles ministeeriumi pressiesindaja Kristin Rammus BNSile. Ta lisas, et siseministeeriumis toimuvad arutelud, kuidas partneri otsingutega edasi minna.

Siseministeerium hakkas aprillis otsima partnerit, kes toetaks rahvusvahelise kaitse saajate, nendega kokku puutuvate asutuste ning kohalike elanike omavaheliste suhtlusvõrgustike teket. Tegevuste eesmärgiks on suurendada kogukondlikku teadlikkust, ühtsustunnet ja avatust.

Partner peaks toetuse abil korraldama kohalikes omavalitsustes vähemalt 30 ühisüritust kohalike inimeste ja rahvusvahelise kaitse saajate vahel ning koostama teavitus- ja infomaterjale. Ürituste korraldamisse tuleks kaasata kohalikke omavalitsusi ja elanikke, võimalusel rahvusvahelise kaitse saajatest kolmandate riikide kodanikke ning kindlasti ka nendega kokku puutuvaid organisatsioone.

Tegevused tuleks ellu viia alates selle aasta augustist kuni järgmise aasta lõpuni. Taotlusvooru kogueelarve on 100 000 eurot ja seda rahastatakse 75 protsendi ulatuses varjupaiga-, rände- ja integratsioonifondist ning 25 protsendi ulatuses riigieelarvest.

Tagasi üles
Back