Soome hokikoondis sai lõpuks oma mängu käima

Madis Kalvet
Soome hokikoondise poolehoidjatel oli lõpuks põhjust ka rõõmustamiseks.
Soome hokikoondise poolehoidjatel oli lõpuks põhjust ka rõõmustamiseks. Foto: Huebner/Blatterspiel/imago/Jan Huebner/Scanpix

JÄÄHOKI. Tänavuste jäähoki maailmameistrivõistluste alagrupiturniiril kõikuva tasemega mänginud ja lõpuks üle noatera play-off’i pääsenud Soome koondis sai veerandfinaalis lõpuks oma mängu käima. 2:0 USA alistanud soomlased saavad seega jätkata jahti oma kolmandale MM-tiitlile.

Seni turniiril väga resultatiivselt mänginud ameeriklased ei suutnud kuidagi lahti muukida soomlaste kaitset, mis alagrupiturniiris lekkis igast asendist.

Küllaltki luuravalt kulgenud mängus ootasid mõlemad vastaste eksimusi ning lõpuks õnnestus soomlastel Mkko Rintaneni teise kolmandiku ja Joonas Kemppaineni viimase kolmandiku tabamustest võit noppida.