Riigikantselei julgustab Eesti lippu kasutama

Eesti lipp.

FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Riigikantselei soovib korraldada teavituskampaania, julgustamaks majaomanikke enam pere- või kogukondlikel tähtpäevadel Eesti lippu heiskama.

«Seni on Eesti lippu lipupäevade väliselt heisatud pigem tagasihoidlikult, kuigi alates 2005. aastast tohib Eesti lippu kasutada lisaks lipupäevadele ka pere- ja kogukondlikel tähtpäevadel,» märgib riigikantselei meediaagentuuridele saadetud kirjas.

Eesti lipu kasutamist korraldava asutusena soovib riigikantselei Eesti elanikke julgustada heiskama sinimustvalget lippu ka isiklike ja kogukondlike sündmuste ning tähtpäevade äramärkimiseks. Selleks soovitakse korraldada teavituskampaania, milleks kantselei kogub meediaagentuuridelt hinnapakkumisi ja ideekavandeid.

Teavitustegevust soovitakse suunata eelkõige majaomanikele, kes on kõige suurem lipupäevade väliselt lippu heiskavate inimeste grupp.

«Teavitustegevuses peame vajalikuks kasutada kombineeritult nii traditsioonilist meediat kui ka alternatiivset teavitust,» seisab kirjas. «Teavitustöö juhatab sisse Eesti lipu 127. aastapäeva 4. juunil ning tipneb Eesti lippude üldise heiskamisega 23. ja 24 juunil.»
 

Tagasi üles