Uutest parlamendirühmadest populaarseim on Türgi oma
Kõige vähem liikmeid on Eesti-Afganistani rühmas!

Riigikogu

FOTO: Peeter Langovits / Postimees

Riigikogus moodustati täna kaheksa parlamendirühma, millest populaarseimad on Türgi, Kasahstani ja Saksamaa rühm. Kõige vähem liikmeid on aga Eesti-Afganistani rühmas.

24-liikmelise Eesti-Türgi parlamendirühma esimees on Kadri Simson, aseesimehed on Eldar Efendijev ja Sven Sester. Parlamendirühma kuuluvad veel Arto Aas, Enn Eesmaa, Aare Heinvee, Remo Holsmer, Jüri Jaanson, Kalev Kallo, Siim Kabrits, Peeter Laurson, Sven Mikser, Meelis Mälberg, Liisa-Ly Pakosta, Mati Raidma, Valdo Randpere, Jüri Ratas, Andre Sepp, Aivar Riisalu, Imre Sooäär, Mihhail Stalnuhhin, Olga Sõtnik, Ester Tuiksoo ja Vladimir Velman.

Eesti-Kasahstani parlamendirühmas on kokku 22 liiget. Rühma esimees on Aadu Must ja aseesimees Deniss Boroditš. Lisaks kuuluvad rühma Peep Aru, Eldar Efendijev, Remo Holsmer, Kalev Kallo, Lembit Kaljuvee, Valeri Korb, Mihhail Kõlvart, Lauri Laasi, Inara Luigas, Meelis Mälberg, Aivar Riisalu, Andre Sepp, Olga Sõtnik, Priit Toobal, Yana Toom, Ester Tuiksoo, Rainer Vakra, Viktor Vassiljev, Vladimir Velman ja Peeter Võsa.

Eesti-Saksamaa parlamendirühma kuulub samuti 22 liiget, nende esimees on Urmas Klaas ja aseesimees Ester Tuiksoo. Rühma kuuluvad veel Rein Aidma, Margus Hanson, Tõnu Juul, Raivo Järvi, Siim Kabrits, Kalev Kallo, Tõnis Kõiv, Kalvi Kõva, Kajar Lember, Väino Linde, Inara Luigas, Aadu Must, Liisa-Ly Pakosta, Valdo Randpere, Rein Randver, Indrek Raudne, Urmas Reinsalu, Aivar Riisalu, Aivar Sõerd ja Toomas Tõniste.

Eesti-Ungari parlamendirühma juhivad Ester Tuiksoo ja aseesimees Väino Linde. Liikmed on veel Enn Eesmaa, Lembit Kaljuvee, Kalev Kallo, Inara Luigas, Aadu Must, Aivar Riisalu, Imre Sooäär, Mihhail Stalnuhhin, Aivar Sõerd, Priit Toobal, Yana Toom, Rainer Vakra ja Vladimir Velman.

Eesti-India parlamendirühma esimees on Marianne Mikko ja aseesimees Sven Sester. Rühma kuuluvad ka Andres Anvelt, Peeter Kreitzberg, Kajar Lember, Sven Mikser, Jevgeni Ossinovski, Urve Palo, Rein Randver, Aivar Riisalu, Karel Rüütli, Indrek Saar ja Neeme Suur.

Eesti-Iisraeli parlamendirühma esimees on Igor Gräzin ja aseesimees Heljo Pikhof. Liikmed on ka Jaak Allik, Andres Anvelt, Peep Aru, Margus Hanson, Jüri Jaanson, Tõnu Juul, Raivo Järvi, Rait Maruste, Valdo Randpere ja Olga Sõtnik.

Eesti-Moldova parlamendirühma juhivad Marianne Mikko ja aseesimees Peep Aru. Lisaks kuuluvad sinna Urmas Klaas, Kajar Lember, Jevgeni Ossinovski, Urve Palo, Mati Raidma, Rein Randver, Indrek Saar, Neeme Suur ja Ester Tuiksoo.

Kaheksaliikmelise Eesti-Afganistani parlamendirühma esimees on Mati Raidma ja aseesimees Aivar Riisalu. Parlamendirühma kuuluvad veel Tõnu Juul, Lauri Laasi, Sven Mikser, Valdo Randpere, Kadri Simson ja Imre Sooäär.

Tagasi üles