Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Vikerraadio peatoimetajaks saab müstikasaate juht

Täiendatud kell 11.49.

12
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Ingrid Peek on Raadio 2 ühe tuntuima saate juht. | FOTO: Teet Malsroos/Õhtuleht

Vikerraadio uueks peatoimetajaks saab Ingrid Peek, kes seni on tuntud Raadio 2 ühe populaarseima saate «Hallo, Kosmos!» autor. «Pole vaja karta, ärge kartke midagi,» oli Vikerraadio uue peatoimetaja Ingrid Peegi esimene soovitus raadiojaama kuulajatele.

Vikerraadio senise peatoimetaja ja nüüdse ERRi juhatuse liikme Riina Rõõmuse kinnitusel rääkis Ingrid Peegi kasuks tema läbimõeldud visioon, teatas rahvusringhääling.

Vikerraadiol on Peegi sõnul põlvkondi ühendav roll - see on kogu Eesti rahva raadio, mis kõnetab enamikku elanikkonnast. Ta näeb Vikerraadiot ERRi tähtsa nurgakivina, mis aitab inimestel kokku hoida, targemaks saada ja silmaringi laiendada.

«Tema tulevikunägemuses oli tohutult palju häid ideid, konkreetseid ja kohe teostatavaid. Mitte kordagi ei kuulnud ma lammutame, lõpetame, see tuleks kohe kinni panna,» rääkis «Vikerhommikus» senine Vikerraadio peatoimetaja Riina Rõõmus. Rõõmuse sõnul soovib Peek igale juba olemasolevale asjale midagi juurde panna, et seda paremaks muuta.

Uue peatoimetaja sõnul soovib ta viia Vikerraadio rahva sekka, teha n-ö eetriväliseid üritusi, aga ka tegeleda uue meedia arendamisega. «Kindlasti midagi radikaalset, kardinaalset algul ei ole tulemas,» lubas Peek.

Vikerraadio on Peegi sõnul raadio, mis väärtustab minevikku, aitab mõista praegu toimuvat ning suunata ka pilgu tulevikku.
Lisaks läbimõeldud visioonile esitas Peek ülevaate lähiaja plaanidest.

Kuna Ingrid Peek asub ametisse 7. augustist ja Riina Rõõmus läheb ERRi juhatusse juulist, siis tekib raadiojaamas vahepeal n-ö võimuvaakum.

«Vikerraadio on nii hästi toimiv tiim, et kui siin isegi ei ole peatoimetajat, siis  see toimiks hästi edasi,» rääkis Riina Rõõmus hommikusaates. «Loomulikult olen siin olemas ja hoian teil silma peal ja Ingrid, kuigi ta ei ole ametis, hakkab vaikselt  sisse elama. Nii et teil on pigem siin mitu juhti,» lisas ta.

Vikerraadio uus peatoimetaja Ingrid Peek. | FOTO: Eesti Rahvusringhääling

«Ingridis on palju positiivset energiat ja oskust inimesi kaasa tõmmata, tal on häid ideid ja värskeid visioone. Tema hooliva käe alla usaldan mulle nii armsa Vikerraadio meeskonna hea meele ja kerge südamega,» kinnitas Riina Rõõmus.

Rahvusringhäälingu juhatuse esimehe Erik Roose sõnul on Ingrid Peek parim valik.
«Kuulasime komisjonis ära paljud kandidaadid ja tõesti - otsustamine polnud lihtne, sest konkurents oli vägev. Kaalusime pikalt heade kandidaatide tugevaid külgi ja vaidlesime kirglikult. Lõpuks sai otsus konsensuslik - antud ajahetkel ja jaama praeguses arengufaasis usume, et just Ingrid suudab kõige kiiremini aidata Vikerraadiol saada veel paremaks, vastata muutuva meedia väljakutsetele ning lisada hädavajalikku sünergiat rahvusringhäälingu programmide tegemistesse. Temas on kõrvalt-tulija värskus ühendatud saatejuhi kogemusega.»

Ingrid Peek on ajakirjanikuna juhtinud mitmeid raadio- ja telesaateid. Viimased 13 aastat on ta töötanud Raadio 2s, kus juhtis lõunaprogramme ja suvehommikuid ning tegi populaarseid saateid «Reisipalavik» ja «Hallo, Kosmos!». Vikerraadio peatoimetajana lõpetab Ingrid Peek töö Raadio 2s, «Hallo, Kosmos!» jääb enam kui 300 saatega kuulamiseks arhiivi.

Augustis ametisse asuva peatoimetaja sõnul on Vikerraadiol juhtiva raadiojaamana väga oluline  kanda ka missioonitunnetuslikku maailmavaadet ning tähis roll rahva ühtsuse, terviklikkuse, tervise, rõõmsuse, kestlikkuse, mõistlikkuse, teadlikkuse, kultuursuse ja hoolivuse poole suunamisel. «Vikerraadio on juba suurepärane, aga igat asja on võimalik edasi arendada. Võimendada olemasolevaid tugevusi, korrigeerida nõrgemaid kohti, luua uusi tahke tervikule. Plaanis on jõuda rohkem rahva sekka ning kindlasti arendada jaama uue meedia valdkonda,» ütles Ingrid Peek.

Ingrid Peegil on pikaajaline meedia, kommunikatsiooni, sisuloome, arendustegevuse ja projektijuhtimise kogemus. Ta on õppinud Concordia Rahvusvahelises Ülikoolis meediat, töötanud pikalt Raadio 2s ning tegutsenud vabakutselise ajakirjanikuna.

Vikerraadio uus peatoimetaja valiti avaliku konkursi tulemusena, kokku kandideeris sellele ametikohale 13 inimest. Kandidaadid olid tugevad ja konkurss tasavägine, lõppotsus ühtne.

2014. aasta kevadel juhtis Peek koos Sander Loitega ETV2-s saatesarja «Teaduspalavik» saadet «Dieedideemonid», 2013. aasta sügisel tegi ta Kanal 2-s koos Elo Mõttus-Leppikuga vestlussaadet «Stereo». Aastal 2011 juhtis ta koos Robert Kõrvitsaga Eesti Televisioonis saadet «Rabarock», 2000. aasta suvel ETVs koos Lemoga saadet «Eesti Top40», aastatel 1998-1999 koos Tarmo Leinatammega TV1 muusikasaadet «Uus viis».

2013. aastal pälvis ta Ulmefilmi auhinna. 2011. aastal pälvis Peek portaali Skeptik poolt välja antava Umbluu preemia saate «Hallo, Kosmos!» eest koos  Raadio 2 ja Eesti Rahvusringhäälinguga.

Vikerraadio senine juht Riina Rõõmus asus tööle ERRi juhatusse.

Tagasi üles