Saartele oli jaanipäeva eel erakordselt suur tung

Eilne praamijärjekord Rohuküla sadamas

FOTO: Postimehe lugeja

Parvlaevad vedasid jaanipäeva eel mandri ja suursaarte vahel möödunud aasta sama päevaga võrreldes oluliselt rohkem reisijaid ja sõidukeid.

Esialgsetel andmetel oli eile, 22. juunil Rohuküla-Heltermaa liinil 4940 reisijat, mida on 37 protsendi võrra rohkem kui mullu samal kuupäeval, teatas TS Laevad. Sõidukeid oli praamidel 1719, mida on eelmise aastaga võrreldes koguni 70 protsendi võrra rohkem.

Virtsu-Kuivastu liinil sõitis üle 12 000 reisija ja ligi 4500 sõidukit, mida on viiendiku võrra rohkem kui mullu.

Saaremaale sõitajatest oli neljapäeva õhtul kella 19 paiku Virtsu sadamas moodustunud umbes kilomeetri pikkune järjekord. Kella 20.30 paiku oli olukord Rohuküla sadamas rahulikum. «Suurt järjekorda ei olnud, kõik autod olid sadamaalal,» ütles pühadeks koju sõitnud hiidlane Postimehele.

Pühapäeval lisareisid

Samuti andis TS Laevad teada, et Rohuküla ja Heltermaa sadamahoonete kohvikupidajad müüvad alates tänasest Rohuküla-Heltermaa liini jalakäijate pileteid. Lisaks saab neid osta sadamakassadest ja veebilehelt www.praamid.ee.

Suure nõudluse tõttu teevad parvlaevad pühapäeval, 25. juunil lisareise väljumisega Heltermaalt kell 13.20, 16.20 ja 19.20 ning Rohukülast kell 14:50 ja 17.50.

Tagasi üles