Futu Muhu aeg on käes

EV100 portaal
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pilt: 2016 EKL Muhu kunstitalu eluruumid. Foto autor Hiroko Tsuchimoto (Jaapan)
Pilt: 2016 EKL Muhu kunstitalu eluruumid. Foto autor Hiroko Tsuchimoto (Jaapan) Foto: Hiroko Tsuchimoto

Performatiivse kunsti festival FUTU MUHU 2017 ootab külalisi juba sellel nädalavahetusel. Festival kuulub EV100 kunstiprogrammi «Sada kunstimaastikku»

KES?

  • Muusika – Jimi Tenor (Soome); Juhan Vihterpal, Woldemare, Meelis Salujärv (Eesti).
  • Performance – Noolegrupp, Hannah Harkes, Mari Prekup, Meeland Sepp, Tsirkus-Kunst-Teater Põleva Kaelaga Kirjak, Taave Tuutma, Kaarel Kütas (Eesti); Jana Zatvarnicka (Slovakkia), Project Heroina (Eesti/Portugal).
  • Video – Azsacra Zarathustra, Alexander Morozov (Venemaa); Roope Ahola, Tuomo Kangasmaa (Soome); Karl-Kristjan Nagel, Merle Luhaäär, Leila Lükko, Tiiu Rebane (Eesti).
  • Festivali kuraator on Tiiu Rebane.

KUS?

Video- ja performance'i festival «Futu Muhu 2017. Sada aastat» toimub EKL Muhu Kunstitalus.
Usutavalt on EKL Muhu Kunstitalu üks Nõmmküla vanemaid talukohti ja võimalik et siin juba orduajal Marcus Vstalle talu oli. Kunstitalu asetseb Muhu saare põhjarannikul, tänapäeva mõistes maailma äärel. Siinses vaikses rannakülas asuvas arhailises keskkonnas oleme mõtteliselt tagasi Eesti algupäras. Hoonetele märgitud aastanumbrid kinnitavad aja peatumist talus aastal 1901. Saabudes Kunstitallu, leiate end ajamasinas milles ees laotub infoväli, kus ei ole teavet ei modernismist ega sotsialismist, kapitalismist ega sõdadest. Siinsel pangapealsel on endiselt isandaks vaikus ning kupjaks loodus. Köler on Peterburis, kohe kohe lahkub alatiseks linna eestlastest kunstnike teine laine ning 20. sajand võtab hoogu üles.

MILLAL?
14. ja 15. juulil  
Festivali avapäev pühendatud performance'le ja muusikale
Festivali teine päev videopresentatsioonidele ja publikuintervjuudele.
Festivali jooksul valminud ja festivalil esitletud teostest toimub ülevaatlik näitus «Cest la Vie», Pariisis Prantsusmaal 3.–8. oktoobril 2017.
 

MIKS?

Festival on pühendatud ajaloole, täpsemalt 20. ja 21. sajandile, mis Kunstitalu hoonetest märkamatult mööda libisesid. Esitleme kunstnike hinnanguid aastatel 1901–2017 toimunud sündmustele, isiklikult oluliseks tunnistatud faktidele, üldistele huvipakkuvatele tendentsidele ning rahvusvahelistele arengutele. Video ja performance'i formaadis ülevaateid, väljavõtteid, tõlgendusi, uuslavastusi, ümbersõnastusi, taas esitlusi, ehk erinevaid kunstikeskseid lähenemisi möödunud aastasajale Eestis, Euroopas ja maailmas.
Mida kunstnikud muudaksid, millise revolutsiooni korraldaksid? Mis tegelikult toimus 20. ja 21. sajandil, millised visioonid jäid teostamata? Need on küsimused, millele kunstnikud festivali raames vastuseid otsivad.
Tule naudi kaasaegset kunsti ja lase end raputada avangardkunstil maalilisel Muhu saarel!
Festivali publikuinfo ja etteregistreerimine aadressil www.ai-res.org. Rohkem infot festivali kohta: tiiu.rebane@artun.ee, helen.merila@artun.ee
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles