Ilmateenistus hoiatab: pärastlõunal sajab äikesevihma, tulla võib ka rahet
Täiendatud 13.02!

Äikesepilved Kuressaares möödunud nädalal. FOTO: Märt Aulik

Riigi ilmateenistus hoiatab, et täna pärastlõunal tuleb mitmel pool Eestis äikest, millega kaasnevad tugevad sajuhood ja kuni 15 m/s puhuvad tuuleiilid.

Sajuhood on kohati tugevad ning mõnel pool võib tulla rahet. Äikesepilvede all on tuul puhanguline. Pilved liiguvad Eesti lõunaosast ida-kirde suunas. 

Kella 12.50 seisuga on ilmateenistus andnud äikesehoiatuse üheteistkümnele maakonnale, kus võib sadada äikesevihma ja puhuda tugev tuul. Mõnel pool võib tulla rahet. 

Ilmateenistuse hoiatused kella 12.50 seisuga. Kollane tähendab esimese astme hoiatust ehk ilm võib teatud olukordades olla ohtlik, ja roheline tähendab, et hoiatused puuduvad. Allikas: riigi ilmateenistus FOTO: Riigi Ilmateenistus

Pärastlõunal puhub Ida-Eestis idakaare tuul 3-8 m/s, Lääne-Eestis tugevneb loodetuul 5-10, rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Õhusooja on Lääne-Eestis 14 kuni 19, Ida-Eestis kuni 23 kraadi.

Reedel eemaldub madalrõhuvöönd Baltimaade kohalt aeglaselt kirdesse ning edela poolt tugevneb kõrgrõhuhari, mille arvel ilm reedel ja laupäeval paraneb. 

Sakslaste loodud äikesekaartide veebilehtedelt lightningMaps.org ja blitzortung.org saab reaalajas vaadata, kuidas äike liigub.

Loe veel: Ohutus äikese ajal: tõmba kõik pistikud pistikupesadest välja

Tagasi üles
Back