Põhja-Iirimaa kohus karistas purjuspäi laevalt tabatud eestlasest kaptenit

FOTO: PantherMedia / Scanpix

Põhja-Iirimaa Belfasti kohus karistas tingimisi vangistusega eestlasest laevakaptenit, kes tabati teisipäeval linna sadamas kaubalaevalt purjuspäi.

Belfasti magistraadikohus mõistis neljakuise vangistuse kaheaastase katseajaga 50-aastasele eestlasele Jüri Tingile, teatas väljaanne Belfast Telegraph Digital.

Belfasti sadamapolitsei sai teisipäeva õhtul teate, et ühe kaubalaeva kapten ei ole suuteline oma alust juhtima. Süüdistuse kohaselt said kahtlused kinnitatud, kui politsei laevale läks. Ting peeti kinni ja viidi politseijaoskkonda, kus tehtud puhumistest näitas joovet.

Tingi kaitsja Sean O'Hare'i sõnul kaotas mees intsidendi tõttu töö, olles 1990. aastatest saadik olnud tegev merenduses ja ennast üles töötanud kuni kapteni ametikohani, millel ta on töötanud viimased neli aastat. Kaitse kinnitusel ei kujutanud Ting endast ka akuutset ohtu avalikkusele, sest tema laeval ei toimunud parajasti ei laadimis- ega lossimistöid ning laev ei pidanud sadamast lahkuma enne neljapäeva. Kaitsja viitas ka, et Ting tegi politseiga koostööd ja tunnistas oma vastutust.

Kaitsja sõnul naaseb Ting nüüd Eestisse, kus ta peab oma elu uuesti üles ehitama.

Kohtunik otsustas pärast poolte ärakuulamist mõista Jüri Tingile neljakuune vanglakaristus kaheaastase katseajaga.

Tagasi üles