Riigikohus teeb otsuse Viisitamme süüasjas

Pärnu endine abilinnapea Simmo Saar ja endine linnapea Mart Viisitamm.

FOTO: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Riigikohus vaagis täna Pärnu keskerakondlasest ekslinnapea Mart Viisitamme ja endise abilinnapea Simmo Saare süüasja ning langetab selles otsuse kuu jooksul.

Lääne ringkonnaprokurör Elle Keeman taotles riigikohtult Viisitamme ja Saare õigeksmõistmise tühistamist, sest leiab, et nende süü kuritegudes on tõendatud, vahendas ERR Uudised.

Lisaks prokurörile vaidlustas Tallinna ringkonnakohtu otsuse ka kogu süüdistuse ulatuses õigeksmõistetud Saare kaitsja vandeadvokaat Aivar Pilv ja seda menetluskulude hüvitamise osas.

«Menetluskulude hüvitamine vaid 340 000 krooni ulatuses on ebaõiglane arvestades asjaolu, et tegelikud kulutused ulatusid pea 600 000 kroonini,» on Saar ERRile varem öelnud, tema sõnul ei saa pidada normaalseks olukorda, kus inimene ei saa õigeksmõistva otsuse korral sajaprotsendiliselt õigusabile kulutatud raha tagasi.

Mullu detsembris tühistas ringkonnakohus Pärnu maakohtu otsuse Viistamme ja Saare  süüdimõistmise kohta ning neilt menetluskulude, sealhulgas dokumendiekspertiisi maksumuse väljamõistmise ning nende õigusabikulude hüvitamata jätmises, ringkonnakohus tegi uue otsuse, millega mõistis Viisitamme ja Saare neile kutse- ja ametitegevuses teatavaks saanud saladuse hoidmise kohustuse rikkumise süüdistuses õigeks.

Tagasi üles