E, 4.12.2023

Purjus Eesti veokijuht sõitis Rootsis puidukoormaga kraavi

BNS
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Veok. Pilt on illustratiivne.
Veok. Pilt on illustratiivne. Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Purjus eestlasest veoautojuht sõitis ööl vastu neljapäeva Lõuna-Rootsis Växsjö linna lähedal puidukoormaga kraavi. Eestlastest juhtidega on seal olnud probleeme ka varem, kirjutab Ida-Rootsi ajaleht Östran.


Ettevõte Maxiservice AB vallandas purjuspäi kraavi sõitnud juhi päevapealt.

Maxiservice AB on Rootsi transporditeenuseid pakkuv ettevõte, mille peakorter asub Eestis. Firmal on leping Rootsi metsakontserniga Södra Skog, mille alusel Maxiservice'i kaubaautod veavad puitu Lõuna-Rootsi linnas Mönsteras asuvasse puidutsehhi. Eesti juhte hakati palkama pärast 2005. ja 2007. aastal Lõuna-Rootsit tabanud suuri torme, mis tõid kaasa ulatuslikke metsakahjustusi.

Östran kirjutab, et üks rootslasest veoautojuht on pärast eestlasest veoautojuhiga teel kohtumist psüühiliste probleemide tõttu haigusehel. Rootslane kohtus Mönsterasi piirkonnas mitu korda Eesti veoautoga, mis sõitis vastu liialt suure kiirusega, sundides teda kokkupõrke vältimiseks tee äärele. Rootsi juht tunneb ennast pärast neid juhtumeid psüühiliselt halvasti ja kaalub töökoha vahetamist.

Maxiservice on tarvitusele võtnud abinõusid, et sundida välismaiseid veoautojuhte järgima Rootsis kehtivaid kiiruspiiranguid ja juhtidele kehtivaid karskusnõudeid. Need nõuded on sisse viidud ka töölevõtulepingusse ja reeglite rikkumine viib viivatamatu vallandamiseni.

Södra Skogi idaregiooni tootmisjuht Anders Johansson tõdes pärast neljapäevast intsidenti, et ta eesti juhtidega seotud probleemist teadlik ja sellepärast on Södra tihendanud dialoogi Maxiservice'iga.

Pärast neljapäevast õnnetust on Maxiservice AB sisse seadnud uue nõude, et kõik juhid peavad enne rooli taha istumist läbima alkotesti. Johanssoni sõnul on Södra ja Maxiservice'i vahel sõlmitud lepingutes selgelt öeldud, et veoautode juhid peavad järgima Rootsi liikluseeskirju.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles