L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Välgutabamuse saanud Helsingi-Tallinna lennuk pöördus Soome tagasi

Andres Einmann
Facebook
Comments 2
Foto: PantherMedia / Scanpix

Finnairi Helsingi-Tallinna liinilennuk sai eile hilisõhtul välgutabamuse, lennuki kapten otsustas ohutuse huvides lennu katkestada ja Soome tagasi lennata.

Lennuki pardal olnud Postimehe lugeja rääkis, et lennuk läbi äikesepilve laskudes välguga pihta ning ta nägi seda oma silmaga. 

Soome pöördus tagasi kell 23.45 Helsingist Tallinna suunas startinud Finnairi lennuk Embraer E90, mille pardal oli 94 reisijat. Katkestatud lennu number on AY117.

Tallinna lennujaama pressiesindaja Priit Koff ütles Postimehele, et Finnairi lennuk keeras pärast startimist Soome lahe kohal otsa ringi ja lendas Helsingisse tagasi. «Finnairi ametlik põhjendus oli, et lennukil oli tehniline rike, täpsemalt saavad nad kommenteerida ise,» lausus Koff.

Finnairi kommunikatsioonispetsialist Inka Ikonen ütles Postimehele, et Finnairi lennukit tabas tõepoolest välk, kuid lennuk viga ei saanud ja mingit ohtu reisijatele ei olnud. «Selles ei ole midagi erakordset, et lennukit tabab lennu ajal välk. Kõik kaasaegsed lennukid on ehitatud nii, et need peavad välgutabamisele vastu. See, et kapten lennuki Helsingisse tagasi pööras, on standardprotseduur. Kuna Finnairi mehaanikud on Helsingis, pidi lennuks kontrolliks Soome tagasi lendama,» rääkis Ikonen.

Tema sõnul paigutati reisijad teisele Embraer E90-tüüpi lennukile ja toodi nad sellega Tallinnasse. Asenduslennikiga lendasid Eestisse kõik 94 reisijat, kes olid välgutabamuse saanud lennukis. Lend hilines vahejuhtumi tõttu ühe tunni ja 43 minutit.

Kuigi lennukis olnud reisija sõnul seiskus pärast välgutabamist lennuki üks mootor, siis Finnairi esindaja sõnul ei vasta see väide tõele. Samuti pole tema sõnul tõene ka väide, nagu oleks lennuk tagasiteel Helsingisse olnud katkine. Tagasipöördumine Helsingisse oli sellises olukorras tavaline protseduur.

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles