Halb üllatus: Lepo Sumera tütar pandi tema enda teadmata Savisaare nimekirja
Täiendatud kl 21.45!

Olga Ivanova ja Edgar Savisaare pressikonverents Swissotelis.

FOTO: Erik Prozes

Helilooja Lepo Sumera tütart Kadri-Ann Sumerat tabas ebameeldiv üllatus, kui sai teada, et ta on tema enda teadmata Edgar Savisaare valimisliidu nimekirja ning selles koguni viiendale kohale paigutatud.

Kadri-Ann Sumera kirjutab Facebookis, et nii mõnigi on imestanud info üle, mida TV3 vahendusel jagas talle isiklikult tundmatu keskerakondlane Peeter Ernits. «Nimelt et mina, muide mitte lihtsalt mina, vaid täpsemalt helilooja Lepo Sumera tütar Kadri-Ann Sumera, kuuluvat Savisaare vastloodud rakukesse, ja mitte lihtsalt niisama, vaid lausa viienda nimena bossi enda, Olga Ivanova, Meelis Pai ja Mart Viisitamme järel.»

Sumera kinnitab, et see teade üllatas ka teda ennast, sest ta pole avaldanud valimisliiduga ühinemiseks vähimatki soovi ning seda soovi pole temalt ka küsitud ega püütud välja kaubelda. Samuti ei ole Sumerat teavitatud, et ta Savisaare valimisliidu nimekirjas on.

«Ei enne ega pärast mu nime mainimist, ja üleüldse ei oska ma meenutada mingitki kokkupuudet ühegi nimetatud isiku ega üldse keskerakondlasega,» kinnitab Sumera.

Ta poleks sellest teadlik ka praegu, kui mitte tema sõbranna ema poleks seda kogemata telerist näinud. Sumera rõhutab, et kindlasti poleks ta liiduga ühinemiseks oma nõusolekut andnud. 

«Kuna asjaloo absurd ja süüdimatu nahaalsus ületab juba igasugused hoomatavad piirid, ja noh, kuna mul oli ka sünnipäev ja seetõttu pädevaid nõunikke palju laua ääres, otsustasime kõigepealt siiski mõne valimislubaduse välja hõigata, kuna ma juba niimoodi ühelgi astmel ronimata otse tippu olen jõudnud. Muide, kallis lugeja, nimekirjas olla juba vähemalt 80 nime. Me keegi ei tea, kes on nimekirjas kuues. See võid olla just nimelt sina!» hoiatab Kadri-Ann Sumera.

Peeter Ernits ütles Õhtulehele, et kuuleb esimest korda, nagu võiks Kadri-Ann Sumera Savisaare nimekirjas kandideerida.

Tagasi üles