Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kohus mõistis juhututtava tapnud kiirreageerija pikaks ajaks vangi

Täiendatud kell 13.33

2
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Harju maakohus mõistis juhututtavast joomakaaslase maha lasknud endise kiirreageerija Rando Hõlpuse süüdi tapmises ja karistas teda üheksa aasta pikkuse vanglakaristusega.

Põhja ringkonnaprokurör nõudis 23. mail toimunud istungil Hõlpusele 11-aastast vanglakaristust. Prokurör leidis toona et mehe süü tahtlikus tapmises on tõendatud. Kaitsjate arvates oleks kohus pidanud Hõlpuse aga õigeks mõistma.

Kohus leidis tänases otsuses, et Hõlpuse süü on tõendatud. Kohtunik märkis, et kohtualune on menetluse käigus oma ütlusi muutnud ja need ütlused ei ole usutavad ega haaku kogutud tõenditega.

Kohus arvestas karistuse mõistmisel, et süüdistatav on nõus hüvitama kannatanule kahju ja kahetseb juhtunut siiralt, kuigi väidab, et ei mäleta sündmust tervikuna. Samas arvestas kohus ka seda, et tapetu asetas ennast ise sellisesse olukorda, kus kuriteo toimepanemine tema suhtes oli lihtsustatud, asudes koos võhivõõraga, sealhulgas viimase kodus, ohtralt alkoholi tarvitama.

Hõlpus loobus kohtus ütluste andmisest.

Tänase otsusega peab Hõlpus tapetu lähedastele tasuma hüvitist 1235 eurot ning tasuma kriminaalmenetluse kulud 5801 eurot.

Kaitsja kaebab kohtuotsuse kindlasti edasi

Hõlpuse kaitsja, vandeadvokaat Jaanus Tehver ütles Postimehele et kavatseb tänase kohtuotsuse kindlasti edasi kaevata.

Tehveri sõnul ei ole tapmise süüteokoosseisule vastavat kuritegu toime pandud ja kogutud tõendid ei kinnita prokuröri väiteid.

Millele kaitsjad apellatsioonkaebuses täpselt rõhuvad, ei soovinud Tehver praegu veel öelda. «Ma ei tahaks seda debatti kohtusaalist väljapoole tuua,» ütles ta.

Prokurör Natalja Miilvee ütles Postimehele, et on kohtuotsusega üldjoontes rahul, kuna otsus oli süüdimõistev.

Kohus mõistis Hõlpusele kahe aasta võrra leebema vangistuse, kui nõudis prokurör. Miilvee sõnul ei saa ta praegu veel öelda, kas esitab tänase otsuse peale apellatsioonkaebuse.

«Kõigepealt tahan tutvuda motiveeritud kohtuotsusega. Kohtuvaidlus läheb nii või teisiti ringkonnakohtusse edasi, kuna kaitsjad on lubanud otsuse igal juhul edasi kaevata,» ütles ta.

Kiirreageerijana töötanud 29-aastase Hõlpuse protsess algas 13. märtsil, kui mees teatas, et tegemist oli koleda õnnetusega ja tapmises end süüdi ei tunnistanud. Hiljem loobus Hõlpus kohtus täiendavate ütluste andmisest, märkides, et on eeluurimisel juba kõik ära rääkinud.

Süüdistuse järgi tulistas purupurjus 29-aastane Rando Hõlpus mullu 23. septembril kella 20 ajal Tallinnas Majaka tänav 44 trepikojas oma joomakaaslast rindu. Ohver suri sündmuskohal.

Tagasi üles