K, 7.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Galerii: Euroopa lõhkeaineeksperdid harjutasid Eestis pommirünnakute ennetamist

Karel Reisenbuk
, reporter
Galerii: Euroopa lõhkeaineeksperdid harjutasid Eestis pommirünnakute ennetamist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Eelmisel nädalal toimus Tallinnas Euroopa Liidu Pommigruppide võrgustiku (EEODN) treening, kus olid kohal keemiliste, bioloogiliste, radioloogiliste, tuuma- ja lõhkeainete spetsialistid ning koolitajad 37 riigist ja kuuest rahvusvahelisest organisatsioonist.

Linnahallis, Tallinna Sadamas ning Tallinki laeval Baltic Queen toimus treeningpäev, millel harjutati rahvusvaheliste meeskondade koostööd ja jagati kogemusi. Treeningul osales umbes sada spetsialisti eri riikidest.

Õppuse üldjuhi Arno Pugoneni sõnul harjutati lõhkeseadeldiste kahjutuks tegemise protseduure ja stsenaariume. «See oli nii nagu pommitehnikutele ja demineerijatele kohane, et ei olnud vahet kes seal taga on, oluline oli see, et kuskil on tekkinud plahvatuse oht ja see asi tuleb kõiki võimalusi arvestades kahjutuks teha,» selgitas Pugonen. «Kuna erinevad rünnakud on nii aktuaalseks muutunud, siis katsume meie ka oma jõudu koondada, et paremini vastu hakata,» lisas ta.

Kuna Eesti on Euroopa eesistujamaa, siis seekord võeti treeningu korraldamine enda kanda. Pugoneni sõnul pole Eestis nii mahukat ja ulatuslikku õppust kunagi korraldatud. «Vähemalt osavõtjate arvu poolest oli see selle võrgustiku kõige suurem üritus üldse ning senini on meie kolleegide tagasiside olnud ülivõrdes,» rääkis Pugonen.

Lisaks ELi riikidele osalesid konverentsil ja treeningul partnerriigid, teiste seas USA, Kanada ja Austraalia.

EEODNi logo.
EEODNi logo. Foto: Päästeameti demineerimiskeskus

Konverentsi ja treeningu korraldasid Europol, Cepol ja Päästeameti Demineerimiskeskus.

Hea tava kohaselt toimub võrgustiku konverents ja treening ELi eesistuja riigis. Eesti on EEODNi liige alates selle loomisest aastal 2008. 

Märksõnad
Tagasi üles