Tallegg ostab noorlindude hukkamiseks uue seadeldise

Tibud.

FOTO: Tiina Kõrtsini / Õhtuleht

Talleggi haudejaam ostab elujõuetute noorlindude hukkamise töökindluse tagamiseks uue liini, seni lindude hukkamiseks kasutatud seadeldis läbib hooldusremondi ning jääb kasutusele varuseadmena.

«Tahame saavutada maksimaalse kindluse eriolukordadeks, mistõttu otsustasime investeerida uude seadmesse, jättes käigusoleva seadme varuks,» ütles HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere pressiteates.

Ühtlasi tellib ettevõte loomade heaolu auditi sõltumatult väliseksperdilt, kellel on haudejaamade protsesside hindamise ja parandamisega laialdased kogemused.

«Meie eesmärk on, et meie farmides elavaid loomi ja linde koheldaks hästi, ning tahame eos hoida ära igasugused kõrvalekalded standarditest,» kinnitas Mere.

Tema sõnul tegeleb ettevõte hetkel juhendmaterjalide ja protsesside ülevaatamise ning analüüsimisega, et tagada loomade heaolu puudutavate reeglite järgimine. Lisaks viiakse läbi töötajate täiendavad koolitused, et kõik töötajad mõistaksid juhendmaterjale ja oskaksid nende põhjal oma igapäevatööd korraldada.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles