Veel üks pagulaspere ületas väljaspool Eestit viibimise tähtaja

Vao pagulaskeskus.

FOTO: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Järjekordsel Euroopa Liidu rändekava raames Eestisse saabunud Süüriast pärit kvoodipagulaste perel sai täis väljaspool Eestit viibimise tähtaeg.

Eelmise nädala lõpus ületas väljaspool Eestit viibimise tähtaja viieliikmeline Süüria perekond, kes saabus Eestisse aprillikuus Kreekast ning asus elama Viljandisse, ütles BNS-ile sotsiaalministeeriumi pressiesindaja.

Augusti lõpu seisuga on väljaspool Eestit viibimise tähtaja ületanud 11 kvoodipagulaste perekonda ehk kokku 54 inimest. Lisaks neile 11 perekonnale ei viibi Eestis veel kuus kvoodipagulaste peret, kus kokku on 25 liiget. Need perekonnad ei ole ületanud 90 päeva piiri.

Eestist on ametlikult lahkunud ka üks Iraagist pärit perekond, kes sõitis vabatahtlikult tagasi kodumaale.

Euroopa Liidu rändekava raames on praeguseks Eestisse ümber paigutatud ja asustatud kokku 161 inimest.

Rahvusvahelise kaitse saajatel on õigus 180 päeva jooksul Euroopa Liidus reisida kuni 90 päeva. Selle ületamisel peatatakse peretoetuste maksmine. Samas pole neil teistes liikmesriikides võimalik töötada või toetuseid saada. Eestisse naasmisel on neil jätkuvalt õigus tugiisiku teenusele ning võimalus jätkata keeleõppega..

Eesti on Euroopa Liidu rändekava raames lubanud Kreekast ja Itaaliast ümber paigutada ning Türgist ümber asustada kokku 550 pagulast.

Tagasi üles