Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Pealesunnitud šokiteraapia

FOTO: Mihkel Maripuu

Võikad pildid ilmusid Eestis müüdavatele tubakatoodetele mullu mais seoses Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2014/40/EL jõustumisega. On aeg teha esimesi kokkuvõtteid, kas õõvastavad pildid ja stseenid, mida söandaksid oma filmides kasutada ehk vaid kõige räigemate õudusfilmide loojad, on oma eesmärgi – peletada inimesi pakkide sisust eemale – täitnud.

Tellijale Tellijale

Pikki aastaid suitsetanud näitlejanna Ene Järvis pole oma sõltuvuse üle kaugeltki uhke, kuid ikka kuulub neetud sigaretisuits lahutamatu osana tema ellu. Suitsetajal on suitsupakk enamasti laual, ja kui veel mullu kevadel võis sealt lisaks hoiatusele, mida kõike suitsetamine endaga kaasa toob, saada teavet sigarettide nikotiini-, tõrva- ja tahmasisalduse kohta, siis nüüd on sinna trükitud ähvardusi surmahaigustega, mida enamasti illustreerib äärmiselt võigas pilt.

Mittesuitsetajad ehk ei teagi, et tihti on neil kujutatud surevaid inimesi, detailseid lähivaateid haigusest puretud siseorganitest, ja ilmselt üheks leebemaks pildiks võib pidada üksikut valgetel linadel lebavat meest, kes on üksi jäänud suitsetamisest tingitud impotentsuse tõttu.

Tagasi üles
Back