Aasia turistide arv on viie aastaga kolmekordistunud

Andres Einmann
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jaapani turistid Tartus.
Jaapani turistid Tartus. Foto: Kalev Saar / Postimees

Aasiast pärit turistide ööbimiste arv Eestis viie aastaga kasvanud ligi kolm korda, enim saabub Eestisse Aasiast turiste Jaapanist.

Jaapanist pärit turistid veetsid eelmisel aastal Eestis ligi 39 000 ööd (viie aasta kasv 2,4 korda), Hiinast pärit turistid ligi 25 000 ööd (viie aasta kasv 2,6 korda) ning Lõuna-Korea turistid ligi 17 000 ööd (viie aasta kasv 4,5 korda), teatas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS).

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul on Hiinast pärit reisijate puhul on selle aasta jooksul olnud näha ööbimiste hüppelist kasvu Soomes, mis tähendab, et osa neist Hiina turistidest jõuab kindlasti ka Eestisse.

«Paljud Soomet külastavad Aasia turistid teevad ühepäevareise Tallinnasse. Sellisel moel saabub Eestisse mitusada tuhat Aasia turisti aastas, kes aga külastavate välisturistide statistikas ei kajastu, sest nad Eestis ei ööbi,» ütles Mutso.

Sel nädalal toimub Eestis turismitööstuse suursündmus Baltic Connecting, mille raames viib EAS kohalikud turismiettevõtjad kokku enam kui 50 maailmatasemel reisikorraldajaga Aasiast ja Ameerika Ühendriikidest, eesmärgiga suurendada Ameerikast ja Aasiast pärit kaugturistide saabumist Eestisse.

Kontaktüritus toimub järgemööda kolmes Balti riigis ning sel aastal on korraldajariik Eesti. Sündmusest võtab osa 54 reisikorraldajat Jaapanist, Hiinast, Lõuna-Koreast, Singapurist ning Ameerika Ühendriikidest. Nendega kohtuvad 54 Eesti, Läti ja Leedu turismiteenuse pakkujat. Sündmuse raames toimuvad seminar, töötoad ja tootetutvustusreisid.

EAS.
EAS. Foto: EAS
Tagasi üles