Politsei plaanib 300 000 euro eest alkomeetreid osta

FOTO: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Politsei- ja piirivalveamet on välja kuulutanud riigihanke, millega soovitakse osta kuni 300 000 euro eest alkomeetreid.

Täpsemalt soovib politsei sõlmida raamlepingu kuni kolme ettevõttega, mis oleksid valmis kolme aasta jooksul politseile tarnima ja hooldama väljahingatavast õhus alkoholijoobe mõõtmise indikaatorvahendeid kuni 300 000 euro ulatuses.

Hangitavad alkomeetrid peavad olema kasutatavad lisavahenditeta ehk nende tööks ei tohi olla vaja näiteks huulikuid või lehtreid. Nende menüü peab olema eestikeelne ja nende garantiiaeg peab olema vähemalt kaks aastat.

Alkomeetrid ei tohi kaaluda rohkem kui 320 grammi ja nad peavad andma märku kui isiku väljahingatavas õhus on rohkem alkoholi kui 0,1 milligrammi liitri kohta ehk 0,21 promilli.

Riigihankel moodustab pakutava alkomeetri tükihind poole ulatuse alkomeetri tükihind ja ülejäänud osas nende hooldamise ja remontimisega seotud kulutused.

Hankele oodatakse 9. oktoobrini pakkumusi ettevõtetelt, mille kahe viimase aasta käive on olnud mõlemal aastal vähemalt 100 000 eurot.

Tagasi üles