Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kohus mõistis Kärdla sadama eksjuhi süüdi soodustuskelmuses

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Hillar Kukk | FOTO: Mati Hiis / Õhtuleht

Pärnu maakohus mõistis Kärdla sadama eksjuhi Hillar Kuke süüdi soodustuskelmuses ja rahapesus ning karistas teda tingimisi karistusega.

Pärnu maakohus mõistis kolmapäeval Hiiumaa Kärdla sadama endise juhi, 59-aastase Hillar Kuke süüdi pettuse teel soodustuse saamises, suures grupis ja ulatuses rahapesus, dokumentide võltsimises, võltsitud dokumentide kasutamises ja toimingu piirangu rikkumises, edastas kohtu pressiesindaja. Kohus mõistis Kukele karistuseks neli aastat vangistust tingimis nelja-aastase katseaja jooksul.

Ka mõistis kohus Hillar Taltsile kuuluva OÜ Navigare süüdi grupis ja suures ulatuses rahapesus, dokumendi võltsimises ja võltsitud dokumendi kasutamises ning mõistis rahalise karistuse summas 6000 eurot.

Kohus lahendas süüasja kokkuleppemenetluses.

Süüdistuse kohaselt esitas Kukk kui SA Kärdla Sadam juhatuse liige sihtasutuse nimel tahtlikult Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele (EAS) projekti "Kärdla sadama rekonstrueerimine" aruannetes valeandmeid abikõlbulike tööde akteerimise kohta, mida tegelikult ei tehtud, tehti osaliselt või rahastati topelt läbi teiste riigihangete. Selle eesmärgiks oli saada pettuse teel soodustust, milline finantseeritakse läbi EAS-i. Nii tekitas Kukk EAS-ile varalist kahju 179 424 euro ja 99 sendi suuruses summas.

Ka süüdistati Kukke kuritegeliku tegevuse tulemusel saadud vara ülekandmise ja muundamisega eesmärgiga varjata vara olemust, ebaseaduslikku päritolu ja tegelikku kasusaajat. Selleks kasutas Kukk mitmeid inimesi, , kes omakorda esindasid erinevaid firmasid. Nende pani Kukk toime rahapesu isikute grupis ja suures ulatuses, varjamaks pettuse teel saadud raha.

Kukke süüdistati ka dokumentide võltsimisele kihutamises. Süüdistuse kohaselt kihutas Kukk mitut inimest võltsima tõendeid tehtud tööde kohta ning tõendeid allkirjastama. Ka kasutas Kukk võltsitud dokumenti eesmärgiga saada pettuse teel soodustust väljamakse näol.

Lisaks süüdistati Kukke korruptsioonivastase seaduses kehtestatud toimingupiirangu teadva rikkumises suures ulatuses, kuna ta sõlmis SA Kärdla Sadam juhatuse liikmena kaikohtade rendilepinguid OÜ-ga Navigare. Kukk võttis viimase ettevõtte juhtimisest aktiivselt osa ning esitas SA Kärdla Sadam OÜ-le arveid.

Navigere OÜ-d süüdistati rahapesu toimepanemises isikute grupi poolt ja suures ulatuses.

Süüdimõistetutelt mõisteti välja sundraha summas 1175 eurot.

Tagasi üles