Eesti juubeliks loodud «Pilvede värvid» avab muusikaprogrammi

EV100 portaal
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Peaosa esitab ooperis Priit Volmer
Peaosa esitab ooperis Priit Volmer Foto: ev100.ee

EV100 muusikaprogrammi avateosena saab maailmaesietenduse noore helilooja Rasmus Puuri tuliuus ooper «Pilvede värvid». Kirjanik Jaan Kruusvalli samanimelise näidendi ainetel sündinud ooper jõuab rahvusooperis Estonia lavale reedel, 22. septembril kell 19.

Ooperi libreto kirjutas Kruusvalli 1983. aastal valminud näidendi «Pilvede värvid» ainetel Laur Lomper, teose dramaturgid on Kristiina Jalasto ja Mehis Pihla.

Kui Eesti Dramateatris mängitud lavastuses oli loo keskmes eestlaste põgenemine kodumaalt Teise maailmasõja sündmuste keerises, siis tänaste noorte tegijate sõnul ei ole enam aeg Eestist lahkumise puhul määrav – mindi sõjaajal, põgeneti Nõukogude okupatsiooni eest ning välismaale siirdutakse massiliselt ka nüüd, vabaduse päevil.

Kaks soovitust, miks just seda ooperit vaadata-kuulata:

Nii kutsub peaosatäitja Priit Volmer uudisteost vaatama:Eesti algupärandi loonud helilooja Rasmus Puuri mõtted väärvivad kuulamist:

Ooperi keskmes on ühe pere lugu, mis peegeldab paljude Eesti perede lugusid aastatel 1985–1991.

Ooper püstitab küsimusi, kelle jaoks vaba Eesti taastati, kui kõik ka nüüd välismaale ihkavad? Miks kaob hoolivus ja ühtehoidmine nii ruttu ja algab igaüks-enda-eest tegutsemine?

  • Dirigent: Lauri Sirp
  • Lavastaja: Roman Baskin
  • Kunstnik: Ervin Õunapuu
  • Kostüümikunstnik: Anu Lensment
  • Valguskunstnik: Margus Vaigur (Endla Teater)
  • Videokunstnik: Argo Valdmaa (Endla Teater)

Tegemist on EV100 juubeliprogrammi kuuluva ooperiloomingu konkursi võidutööga.
Vaata, kuidas Eesti algupärandi loonud võitja teatavaks tehti. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles