L, 3.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tallinnas seisavad ees muutused valitsemises

Joosep Värk
, reporter
Tallinnas seisavad ees muutused valitsemises
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Tallinna linnavalitsus
Tallinna linnavalitsus Foto: SCANPIX

Seekordsed kohalikud valimised on Tallinnas viimase 15 aasta otsustaivamad. On üsna selge, et võidab jälle Keskerakond, kuid enamust 79-liikmelises linnavolikogus nad tõenäoliselt enam ei saa. Viimati oli selline seis enne 2002. aasta valimisi.

Sellest hoolimata on tõenäoline, et Keskerakond kerkib selgi korral Tallinna juhtivaks erakonnaks. Selle lihtsalt garanteerib Savisaare Valimisliidu ja Tegusa Tallinna ühisnimekirja sobimatus ülejäänud erakondadele. Kui nad saavad Keskerakonnaga koos üle 50 protsendi mandaatidest, on Keskerakond endale võimu kindlustanud.

Kuid peatsest eeldatavast võimunihkest hoolimata on valimisvõitlus seni üsna loid. Kõik erakonnad nagu teevad kampaaniat, aga keskne teema tegelikult puudub. Üks põhjus on kindlasti õiguskaitseorganite tõhus puhastustöö Tallinna linnavalitsuses lokkanud korruptsiooni lõpetamiseks.

Märksõnad
Tagasi üles