EV100
Palju õnne, Eesti!
Kõik sündmused EV100 äpist. Laadi alla!
Telia

Mikser avaldas India suursaadikule nördimust laevakaitsjate asjus

Sven Mikser.

FOTO: Markku Ulander/AP

Välisminister Sven Mikser kohtus Tallinnas India suursaadikuga Helsingis Vani Raoga ja avaldades sügavat nördimust laevakaitsjate kohtuasja venimise pärast.

Kohtumise eesmärk oli selgitada laevakaitsjate advokaatidelt saadud infot, et apellatsioonikaebust menetlenud kohtunik on ennast kohtuasjast taandanud.

Välisminister avaldas sügavat nördimust selle üle, et laevakaitsjate apellatsiooni menetlemise protsess on niivõrd pikale veninud. «Oleme oodanud apellatsioonikohtu otsust juba pea aasta ning selle taustal on info kohtuniku taandumisest šokeeriv,» ütles Mikser.

Minister rõhutas, et taoline kohtupidamine ei ole õigusriigile kohane ja palus selgitust nii tekkinud olukorra kui võimalike edasiste arengute kohta.

Suursaadik Rao avaldas kahetsust, et kohtupidamine on sedavõrd veninud ja lubas teha enda poolt kõik, et juhtum leiaks lahenduse kiiremas korras.

Esmaspäeval kohtus Eesti suursaadik Indias Riho Kruuv New Delhis India välisasjade riigiministri Mobashar Jawed Akbariga. Kruuv väljendas pahameelt järjekordse viivituse üle ning küsis selgitusi menetluse jätkumise kohta. Eesti välisministeerium teavitas reedel ka India välisministeeriumi soovist ministrite telefonikõneks.

Teisipäeval arutas välisminister Mikser laevakaitsjate küsimust telefoni teel oma briti kolleegi Boris Johnsoniga.

Välisministeerium sai laevakaitsjate advokaatidelt esialgse info kohtuniku taandumise kohta läinud reedel.

Tagasi üles