Tallinna kultuurikeskuste juhid nõuavad Rainer Vakralt selgitusi

Sotsid viisid linnavalitsusse oma valimisnimekirja, paremal Rainer Vakra.

FOTO: Erik Prozes

Valimispäevaeelses Eesti Televisooni debatis esines Rainer Vakra ootamatu väitega, et Nõmme turul on inimesed tulnud tema juurde ja öelnud, et nende kultuurikeskuse juhataja ei anna tantsuringidele enam aegu, kui nad tema poolt ei hääleta.

«Rainer Vakralt selgitust paludes väitis ta, et vestlus toimus küll Nõmme turul, kuid ta ei pidanud silmas Nõmme kultuurikeskust, vaid teiste linnaosade kultuurikeskusi ning üht ringijuhti, kes juhendab mitmel pool Tallinnas,» teatas Nõmme kultuurikeskuse juhataja Liina Amon.

«Enamik Tallinna kultuurikeskuste juhte ei ole valimistel kandideerinud ega ole ühegi erakonnaga seotud. Rainer Vakra väide on alusetu ka valimistel kandideerinud Tallinna kultuurikeskuste juhtide kohta,» lisas ta.

«Et oleks selge, mida täpselt Rainer Vakra oma väitega mõtles, nõuavad Tallinna kultuurikeskuste juhid avalikku selgitust ja vabandust. Rainer Vakra lubas seda teha eilse päeva jooksul, kuid kahjuks ei ole ta seda siiani teinud. Leiame, et poliitik, kes kandideeris lõppenud valimistel Tallinna linnapeaks, peab võtma vastutuse oma sõnade eest ning vabandama, kui kogemata valesti väljendus,» leidsid kultuurikeskuste juhid ühisavalduses.

Avaldusele on alla kirjutanud Nõmme kultuurikeskuse juht Liina Amon, Mustamäe kultuurikeskuse Kaja juht Leena Shturm, Salme kultuurikeskuse juht Toomas Loo, kultuurikeskuse Lindakivi juht Marko Lõhmus, Vene kultuurikeskus juht Eduard Toman ja Pelgulinna rahvamaja juht Urve Mägi.

Tagasi üles