End süüdanud arestialune põhjustas Rakvere arestimajas tulekahju
Täiendatud kell 11.57

Rakvere arestimajas toimunud põlengus sai viga üks arestialune.

FOTO: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Rakvere arestimajas puhkes reede õhtul tulekahju, milles sai üks arestialune viga, esialgsetel andmetel põhjustas tulekahju kinnipeetava enesesüütamine.

Tulekahju puhkes reedel kell 23.05. Esialgsetel andmetel süütas 46-aastane mees arestikambris iseend ning selle tagajärjel süttis ka madrats, teatas politsei- ja piirivalveamet.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Leana Loide ütles Postimehele, et ennast süüdanud arestialune oli kambris üksi.

Esimesena kohale jõudnud politseiametnikud said suurema tule kiirelt oma jõududega kontrolli alla. 46-aastane kinnipeetav toimetati põletushaavadega sündmuskohalt haiglasse. Hiljem pöördusid haiglasse tervisekontrolli ka kaks politseiametnikku, kes pärast esmaabi saamist tööd jätkasid.

Arestimajas oli sel hetkel kokku kaheksa kinnipeetavat, kannatanu toimetati haiglasse ja ülejäänud seitse isikut Jõhvi arestimajja. Laupäevaks olid kõik kambrid ventileeritud ning kinnipeetavad toimetati Jõhvist tagasi Rakveresse. 

Ida päästekeskuse teatel sai häirekeskus väljakutse Rakvere arestimaja tulekahjule kell 23.07. Järelkustutustööd lõppesid kell 23.55.

Rakvere politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Joel Alla sõnas, et selliste sündmuste puhul on kõige olulisem kinnipeetavate ohutuse tagamine.

«Välijuhi ja arestimaja töötaja kiire tegutsemine päästsid kindlasti end süüdanud mehe elu, nad said põlengu kontrolli alla ning hoidsid ära hullema,» lisas Alla.

Kõik täpsemad asjaolud selguvad teenistusliku kontrolli käigus.

Arestialustel ei tohi olla tulemasinat või tikke. Teenistuslik juurdlus selgitab välja, kuidas sattusid tule tegemise vahendid arestialuse kätte. Politsei ei kommenteeri praegu, kuidas mees ennast süütas ja kui tõsised on tema vigastused.

Tagasi üles