Eesti kümne aasta suurim kaitseotstarbeline ehitus sai valmis

Tapa uued kasarmud.

FOTO: Tiit Veermäe / Merko

Kaitseinvesteeringute Keskus avab esmaspäeval Tapa kaitseväelinnaku laienduse, mis on viimase aastakümne üks suuremaid ja komplekssemaid kaitseotstarbelisi ehitusi Eestis.

Laienduse avab kaitseminister Jüri Luik koos kaitseväe ja liitlaste esindajatega.

Valminud ehitiste hulka kuuluvad 20 hoonet ja rajatist, sealhulgas kolm kasarmut,  toitlustuskompleks, hooldus- ja õppehallid ning teenindavad hooned -  kokku ligi 38 000 ruutmeetrit pinda.

Uued kasarmud on Euroopa moodsaimad, nad on projekteeritud arvestades tänapäevaseid nõudmisi väljaõppele ja sõdurite vajadustele. Igas kasarmus on 300 majutuskohta ja 30 töökohta. Ühte hoonesse on koondatud ühe allüksuse elu- ja õpperuumid, varustus ja hooldusruumid.

5500 ruutmeetri suurune toitlustuskompleks on üks suuremaid Baltimaades ning on suuteline päevas toitlustama 3200 inimest, neist 2400 kohapeal ning 800 väliõppustel.

Linnaku laienduse ehitasid  AS Nordecon ja AS Tallinna Teede/Merko Ehitus Eesti AS. Ehitustööde maksumus on 43 miljonit eurot.

Ehitustööd lõppesid oktoobri alguses, kokku on Tapa linnakus 2017. aasta sügisest kaheksa kasarmut, neist kolm liitlaste käsutuses.

Tagasi üles
Back