Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

ID-kaartide uuendamiseks pikendatakse politsei teenindussaalide tööaega
Täiendatud kell 16.30

ИД-карта. FOTO: Erik Prozes

Alates kolmapäevast, 1. novembrist hoiavad politsei- ja piirivalveameti (PPA) teenindused oma uksed erandkorras kauem lahti, samuti on viis teenindust avatud nädalavahetustel.

Lisatud töötunni ajal aitavad teeninduste töötajad sertifikaate ja PIN-koode uuendada, mobiil-IDd aktiveerida ja väljastavad dokumente.

PPA teenindused Tallinnas Tammsaare teel ja Pinna tänaval ning Pärnus, Tartus ja Jõhvis pikendavad lahtiolekuaegu nädala sees ja töötavad ka nädalavahetusel. Nädalavahetusel teenindatakse neid kliente, kes soovivad ID-kaartide või elamisloa kaartide sertifikaate uuendada või dokumenti kätte saada.

«Kõige mugavam on oma ID-kaardi sertifikaati uuendada kodust lahkumata, kuid kui see ei õnnestu, aitavad PPA teeninduste töötajad,» ütles PPA identiteedi ja staatuste büroo juht Margit Ratnik. Ta kinnitas, et teenindused on valmis koormuse tõusuks, kuid külastajad peaksid arvestama, et järjekorrad teenindustes pikenevad kindlasti.

Klientidel, kel on soovi taotleda uut ID-kaarti, soovitab Margit Ratnik teeninduste külastamise asemel teha seda e-taotluskeskkonnas. «Mugavalt ja kiirelt saab taotlust esitada korduvkaardi saamiseks täisealisele Eesti kodanikule ning esmakordse kaardi saamiseks alaealisele lapsele. Sel juhul peab teenindusse pöörduma vaid kaardi kättesaamiseks,» selgitab ta.

 Sertifikaatide uuendamiseks ei ole võimalik aega ette broneerida. Teeninduse külastamiseks ID-sertifikaatide uuendamisega mitteseotud toimingute jaoks, nt dokumentide taotlemine ja kättesaamine, kodakondsuse taotluse esitamine, võib endale sobiliku aja aegsasti ette broneerida PPA lehel. 

PPA teeninduste lahtiolekuajad alates 1. novembrist:

•  Tammsaare, Pinna, Tartu, Pärnu: E – R kell 9.00 – 18.00, L kell 10-15

• Narva, Rakvere, Jõgeva, Põlva, Võru, Viljandi, Valga: E, T, K, R kell 9.00 – 17.00,

 N  kell 9.00 – 18.00

• Jõhvi: E, T, K, R kell 9.00 – 17.00, N  kell 9.00 – 18.00, L 10-15

•  Rapla, Paide, Haapsalu, Kuressaare: E – R kell 9.00 – 17.00

• Kärdla: E – N kell 9.00 – 17.00

Kas ID-kaardi sertifikaadid vajavad uuendamist, saate kontrollida lehel https://www.politsei.ee/id-kaardi-kontroll/. ID-kaardi uuendamisega seotud tehniliste küsimuste korral palume pöörduda ID-kaardi infoliinile 1777. Muud infot, sh ka teeninduste lahtiolekuaja kohta, saab PPA infotelefonilt 612 3000, mis töötab iga päev kell 8–19.

Tagasi üles
Back