Kerkivast hinnast hoolimata on hooldekodudes järjekord

Marko Suurmägi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Hooldekodu koha eest tuleb maksta vähemalt 600 eurot, kuid hind võib küündida ka 1000 euroni. Sellest hoolimata on koha leidmise võimalus väga väike.
Hooldekodu koha eest tuleb maksta vähemalt 600 eurot, kuid hind võib küündida ka 1000 euroni. Sellest hoolimata on koha leidmise võimalus väga väike. Foto: Marko Saarm

Järgmise poole aasta jooksul kerkivad kohatasud enamikus Eesti hooldekodudes, sest vastasel korral ei suudeta neisse töötajaid leida. Vaatamata hinnale on hooldekodukohtadele pikad järjekorrad.

«Paar aastat tagasi oli seis selline, et kui oli vaja kiirelt inimene hooldekodusse paigutada, siis ühe koha suutsime päeva jooksul Viljandimaal ikka leida. Nüüd enam mitte,» nentis Viljandi linnavalitsuse sotsiaalameti juht Livia Kask. Nii tuleb linnaametnikel laiendada kohaotsinguid maakonnast väljapoole, aga seegi ei pruugi edu tuua. «Olukorrad oleme suutnud seni siiski ära lahendada.»

Viljandimaa suurimas hooldekodus Lõhaveres on kõik 82 kohta täidetud ning juhatuse liikme Marika Tirmaste sõnul on järjekord piltlikult öeldes ukse taga. Nii Tirmaste kui ka tema kolleegide hinnangul võiks Viljandimaa 14 hoolekandekeskusele veel lisaks hooldekodusid rajada, kuid kõige suurem mure on töötajad.

Tagasi üles