R, 27.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Jüri Ratas: Eesti-Soome Kultuurifondi eesmärk on lähendada meie rahvaid veelgi

Jüri Ratas: Eesti-Soome Kultuurifondi eesmärk on lähendada meie rahvaid veelgi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti majandus on seotud ja tugevas sõltuvuses Soome majandusega. Pildil Soome peaminister Juha Sipilä ja Eesti peaminister Jüri Ratas 10. juunil toimunud jalgpalli sõpruskohtumisel.
Eesti majandus on seotud ja tugevas sõltuvuses Soome majandusega. Pildil Soome peaminister Juha Sipilä ja Eesti peaminister Jüri Ratas 10. juunil toimunud jalgpalli sõpruskohtumisel. Foto: RAIGO PAJULA/AFP/Scanpix

Valitsus eraldab reservist Eesti-Soome Kultuurifondi toetuseks 700 000 eurot, fondi eesmärk on toetada riikidevahelist koostööd nii eraisikute kui ka organisatsioonide tasandil kultuuri, loomemajanduse ja koolituse vallas.

«Eesti ja Soome head suhted põhinevad ajaloolistel sidemetel. Üle Soome lahe tehakse 9 miljonit reisi aastas, mis näitab, kui läbipõimunud meie elud on. Nii Eesti kui Soome tähistavad oma 100. sünnipäeva ja on märgiline, et just nüüd on nii Eesti kui Soome valitsused otsustanud panustada kultuurifondi, mille eesmärk on lähendada meie rahvaid veelgi,» ütles peaminister Jüri Ratas.

Soome valitsus planeerib kultuurifondi toetuseks 6 miljonit eurot. Riikide rahaline panus on proportsionaalne riikide sisemajanduse kogutoodanguga.

Kultuuriminister Indrek Saar sõnas, et vennasrahvana on Eesti ja Soome vahelised suhted erilised. «Soomlastega seovad meid tugevad keele- ja kultuurisidemed. Samuti on meil Soomega sõlmitud vanim kehtiv välisleping – vaimse koostöö konventsioon, mille 80. aastapäeva tähistame 1. detsembril. Eesootavad riikide suurejoonelised juubelipidustused. Selles valguses on mul väga hea meel, et meil on võimalus fondile õlg alla panna ning edendada riikidevahelist kultuurikoostööd veelgi,» ütles Saar.

Kultuurifond asutati eraalgatusliku initsiatiivina 10. detsembril 2015. Fondi ligikaudu 150 000 euro suurusesse algkapitali on panustanud üle 20 eraisiku nii Eestist kui ka Soomest ning mitmed organisatsioonid, teiste hulgas ka Tallinna ja Helsingi linnavalitsused, ülikoolid ning eraettevõtted.

Fondi esimene sümboolne 15 000 euro suurune stipendium antakse välja 1. detsembril Helsingis Eesti ja Soome vaimse koostöö konventsiooni 80. aastapäeva tähistamise pidulikul sündmusel.

Märksõnad
Tagasi üles