Maha põletatud ööklubis tegutsenud vennad said süüdistuse topeltmõrvas

Arvatav kuritööpaik ööklubis Poseidon on tuntud endise nimega Lucy Luke.

FOTO: Sander Ilvest / Postimees

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab Erik Kruusimäge ja Sten Kruusimäge tänavu 16. jaanuaril ööklubis Poseidon kahe mehe tapmises. Lisaks süüdistatakse veel kahte meest – Eduardi kuriteo varjamises ja Siimu peksmises ning kuriteo varjamises.

Süüdistatavad ja nende hilisemad ohvrid veetsid ühes seltskonnas aega, kuni nad ühise alkoholi tarvitamise käigus tülli läksid. Tekkinud tüli tõttu peksid Erik, Sten ja ka Siim kaht kannatanut käte ja jalgadega, põhjustades neile kergemaid vigastusi.

Pärast seda, kui kannatanud olid peksmise tõttu pikali kukkunud, pussitasid Erik ja Sten mõlemat ohvrit üle kümne korra. Kaks meest surid pussitamise käigus tekkinud vigastustesse kohapeal.

Kuriteo varjamiseks toimetasid süüdistatavad kannatanute surnukehad Viljandimaal asuva talu territooriumile, kus matsid surnukehad talukompleksis asuva saunamaja alla ning viskasid kuriteojälgedega esemed kaevu. Kuriteojälgede varjamiseks süütasid Sten Kruusimägi ja Siim 22. jaanuaril ööklubi Poseidoni ruumid.

Tallinna linnahallis tegutsenud ööklubi Poseidon jaanuarikuist süütamist uurides jõudsid politseinikud mitme kuriteoni, mille verise kroonina avastati Viljandimaal mahajäetud talu kaevust kahe tapetu surnukehad.

FOTO: Sander Ilvest / Postimees

Ööklubis Poseidon puhkes tulekahju 22. jaanuaril.

FOTO: Sander Ilvest

Põhja ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Endla Ülviste selgitas, et niivõrd julmad kuriteod on Eestis väga harvad. «Kuigi tapmised pannakse tavaliselt toime alkoholi tarvitamise pinnalt tekkinud tülide käigus, siis antud kuriteo varjamiseks tegid toimepanijad märkimisväärseid pingutusi – surnukehad peideti kohta, kust kurjategijate arvates neid ei leita ning kuriteojälgede hävitamiseks süüdati ka kuriteopaik. Kohtueelse menetluse käigus oleme siiski kogunud piisavalt tõendeid, et kaks meest mõrvas süüdistatuna kohtu alla anda,» selgitas Ülviste.

«Kui tavaliselt on kuriteo avastamisel tähtis kiirus, siis selle mõrva uurimisel oli määrav järjepidevus,» ütles Põhja prefektuuri kriminaalbüroo talituse juht Rait Pikaro. Pikaro sõnul loodi kuriteo avastamiseks mitme üksuse ametnikest koosneva uurimisgrupi, mis päev päeva järel kogus tõendeid kuriteo kohta.

«Kõik see päädis sellega, et kui alguses otsisime kadunud mehi, siis tükkhaaval pilti ette saades sai üsna varakult selgeks, et uurime mõrva,» ütles Pikaro ja lisas, et iga tegu jätab oma jälje, sõltumata sellest, kui hoolikalt neid üritatakse peita.

Pikaro ütles, iga kuriteo puhul on tähtis, et selgitatakse välja võimalikud süüdlased. «Seda veel eriti kuritegude puhul, kus kelleltki võeti elu. Samamoodi on tähtis, et ohvrite lähedased saaksid teada, mis tegelikult juhtus,» lausus ta.

Kõik neli süüdistatavad viibivad prokuratuuri taotlusel vahi all ning nad kõik on ka varasemalt erinevate kuritegude eest kriminaalkorras karistatud, seejuures Erik on varasemalt karistatud ja vangistust kandnud ka tapmise eest. Mõrva eest süüdimõistmisel näeb karistusseadustik ette 8–20 aasta pikkuse või eluaegse vangistuse.

Kriminaalmenetluse viis läbi Põhja prefektuur ja juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur.

Tapeti Kemerovo jõugu brigadirid

Postimees kirjutas tänavu augustis, et aasta algusest teadmata kadunud meeste surnukehad leiti mõni nädal tagasi Viljandimaalt Kolga-Jaani vallast ühe talukoha kaevust, kust päästeametnikud need uurijate nähes maapinnale tõid.

Sellega sai lõpliku kinnituse uurijate varasem veendumus, et kaks kurikuulsa ja vägivaldse Kemerovo grupeeringu nn keskastme juhti ehk brigadiri on tapetud ja selle taga on nende endi tuttavad. 2. augustil võeti kaks tapmises kahtlustatavat kohtu loal ka vahi alla.

Kuritegelike tegelaste topeltmõrva jälgedele viis uurijaid aga hoopis teine kriminaalmenetlus, mis oli seotud Tallinna kesklinnas ööklubis Poseidon toimunud põlenguga 22. jaanuaril. Kui algul arvati, et linnahalli hoones tegutsenud lõbustusasutus süttis öisel ajal elektrilühise tõttu, siis õige pea jõudsid kriminalistid selgusele – ööklubi süüdati. Läbiotsimisel leiti suurem kogus uimasteid, mis viis klubi omaniku kinnipidamiseni.

Tagasi üles