Linn muudab Pääsküla gümnaasiumi põhikooliks

Pääsküla gümnaasiumi hoone.

FOTO: Tairo Lutter

Linnavolikogu otsuse eelnõu kohaselt jätkab Pääsküla gümnaasium 1. septembrist 2020 tegevust põhikoolina.

Eesmärgiks on luua uusi kodulähedasi põhikoolikohti Nõmme piirkonna lastele ning pakkuda neile senisest paremat õpikeskkonda, teatas linnavalitsuse pressiteenistus.

Haridusameti juhataja Andres Pajula selgitas, et Tallinn lähtub koolivõrgu arendamisel Tallinna munitsipaalüldhariduskoolide võrgu korrastamise kavast 2013–2021. «Arengukava kohaselt tuleb linnal muu hulgas rajada põhikoolikohti piirkondadesse, kus neid on puudu ning see on üheks põhjuseks ka Pääsküla gümnaasiumi ümberkorraldamisel põhikooliks,» ütles Pajula. «Pääsküla gümnaasiumi hoone on praegu kapitaalremondis ning pärast uuenduskuuri tuleb sinna moodne hariduskeskus, kuhu saab lisaks koolile ruumid veel Nõmme noortemaja. Sellega paranevad nii piirkonna laste õpitingimused kui ka huvihariduse võimalused.»

Pääsküla gümnaasium tulnuks arengukava kohaselt täielikult sulgeda, kuid piirkonna vajadusi arvestades otsustas linn ümberkorralduse kasuks. «Kuna kooli gümnaasiumiastmes õpib praegu vaid 87 õpilast, ei ole mõistlik jätkata seal gümnaasiumi pidamist. Samas leevendab täiendavate põhikoolikohtade loomine ruumikitsikuses töötavate koolide – Rahumäe, Nõmme ja Kivimäe põhikoolide ning Nõmme gümnaasiumi – olukorda, võimaldades neil edaspidi korraldada õppetööd ühes vahetuses,» selgitas Pajula.

Kavas on kool ümber korraldada 1. septembriks 2020, et kõik praegu gümnaasiumis õppivad õpilased saaksid õpingud lõpetada Pääsküla gümnaasiumis, kuid uusi õpilasi gümnaasiumiastmesse edaspidi enam vastu ei võeta.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles