Kodutu trammist väljalohistamine tõi turvamehele kriminaalmenetluse

USS Security töötaja meest trammist välja lohistamas.

FOTO: Kuvatõmmis Facebookist

Facebooki postitati video sellest, kuidas USS Security töötaja trammis istunud karguga mehe sõidukist jõhkra jõuga välja vedas. Politsei alustas turvatöötaja suhtes kriminaalmenetlust.

Eile toimunud intsidendis võttis turvatöötaja mehelt sõna otseses mõttes natist kinni, lohistas ta istmelt mööda trammi põrandat trepist alla ja vedas ta trammist pisut eemale. Juhtunut pealtnäinud reisija sõnul oli mees lihtsalt magama jäänud ja alkoholi ta isiku juurest ei tuvastanud. Pealnägija sõnul trammist minema toimetatud mees kaasreisijaid ei tülitanud. 

Videolt on näha, kuidas mehe pea vastu asfalti kolksatas. Edasi jäi turvatöötaja mehe kohale kallutades seisma. Turvatöötaja ei rääkinud videos.

Politsei alustas eile õhtul Tallinnas Balti jaama trammipeatuses juures toimunu uurimiseks kriminaalmenetluse kehalise väärkohtlemise paragrahvi alusel.

«Inimene on inimene ning kõiki peab kohtlema võrdselt ja väärikalt, hoolimata tema sotsiaalsest taustast,» ütles Põhja prefektuuri Kesklinna jaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Jelena Mirošnitšenko kommentaaris.

Menetlusega selgitatakse välja, kas turvatöötaja põhjustas mehele tervisekahjustusi. «Kui süütegu toime ei pandud, siis tekib ikkagi küsimus, kas säärane käitumine oli eetiline,» lausus Mirošnitšenko. «Ka keerulistes olukordades peab säilima inimlik ja hooliv käitumine.»

Vastavalt Tallinna Linnatranspordi ASi ja AS USS Securtiy vahel sõlmitud kokkuleppele, saab ühistranspordi eeskirja rikkujatele transpordiamet välja kutsuda USSi patrulli, et rikkujad trammist või teistest ühissõidukitest välja tõsta.

Antud juhul kutsuti kohale patrull, sest trammis viibis joobes ja määrdunud riietega mees.

Tavaliselt reageeritakse väljakutsetele kahe patrulliga, kuid sel korral oli teine masin lähedalasuval väljakutsel, rääkis USS Security juhatuse liige Raul Parusk.

«Seetõttu tuli üks inimene ja mistõttu lõppes see väljatõstmise sellisel viisin nagu seal videos näha on,» lisas ta.

Küsimusele, kas antud olukorras oleks saanud teisiti käituda, vastas Parusk, et tõepoolest oleks tulnud teisiti toimida. «See, kuidas me selle situatsiooni lahendasime ei olnud õige,» ütles ta ja lisas, et väljakutsele oleks pidanud tulema kaks inimest.

Turvafirma lubas mõelda ka sellele, kuidas edaspidi sarnaseid olukordi vältida annaks. 

Tagasi üles