Kristiine linnaosakogu toetas Jaanus Riibe kandidatuuri linnaosavanema kohale

Jaanus Riibe Kristiine linnaosakogus.

FOTO: Urmas Ööbik

Täna kogunes esimesele istungile Kristiine linnaosakogu, kus kiideti heaks Jaanus Riibe kandidatuur linnaosavanema ametikohale, linnaosakogu esimeheks valiti Maris Sild.

Riibet toetas 13 linnaosakogu liiget. Tutvustades oma tegevusplaane, rõhutas Riibe, et on valmis tegema koostööd erakondade ja kodanikeühendustega, kes soovivad linnaosa elanike elu paremaks muuta ja siia panustada.

«Kristiine jääb roheliseks linnaosaks, muutudes veelgi kodusemaks ja turvalisemaks. Minu tähelepanu saab olema suunatud ka jalgrattateede, rulapargi ja avalike spordiväljakute arendamisele. Parandame linnakeskkonda, mis tähendab linnaosas ka täiendavaid pinke ja prügikaste. Samuti saab minu üheks oluliseks prioriteediks huvikeskuse Kullo renoveerimine ja sinna juurde kaasaegse kontserdisaali rajamine,» rääkis Riibe linnaosakogu koosolekul.

Linnaosakogu esimeheks valiti Maris Sild, keda toetas 12 inimest. Linnaosakogu aseesimeheks valiti Ingrid Mühling, kes sai 16 häält.

Jaanus Riibe töötas alates 2011. aastast Lasnamäe linnaosa vanema asetäitjana. Ta on olnud Eesti Keskerakonna noortekogu esimees ja erakonna juhatuse liige. 2005. aastal lõpetas Riibe medaliga Tallinna Gustav Adolfi gümnaasiumi reaalklassi ja 2010. aastal kaitses ta Tallinna Tehnikaülikoolis magistrikraadi tööstus- ja tsiviilehituse erialal.

Linnaosavanema nimetab ametisse Tallinna linnavalitsus linnapea ettepanekul. Enne otsuse tegemist kuulatakse ära ka linnaosakogu arvamus.

Kristiine linnaosakogusse kuulub 17 liiget: Viktoria Nikolajeva, Urmo Saareoja, Nikolai Korb, Jaan Männik, Oleg Žemtšugov, Tarmo Kruusimäe, Helen Hääl, Ingrid Mühling, Sirje Keevallik, Maris Sild, Gertrud Kasemaa, Olga Vaarmann, Liina Hermaküla, Leho Kraav, Merike Kaljumäe, Heidi Tormet ja Merilin Kivisalu.

Tagasi üles