Pääsküla gümnaasiumi hoolekogult peteti nõusolek välja

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Pääsküla Gümnaasium aadressil Vikerkaare tn 10/Põllu tn 109. foto: ERIK PROZES / POSTIMEES

FOTO: ERIK PROZES/

Pääsküla gümnaasiumi hoolekogu esimees Eve-Viktoria Lasberg selgitas sotsiaalmeedias, kuidas linnavalitsus sai hoolekogult kavalusega kooli põhikooliks muutmist toetava avalduse kätte.

Lasberg kirjutab Nõmmekate Facebooki-grupis:

«Meile jõudis vahendatud info selle kohta, et hoolekogu peab kiiresti arutama võimalust, et kool võib muutuda põhikooliks. Info selle kohta jõudis meieni 12. juunil toimunud korralisel koosolekul, kus me tõepoolest arutasime seda võimalust. Meieni oli jõudnud informatsioon, et tegemist on aruteluga, kuid mitte lõpliku otsuse kujundamisega, mille kohta ootab seisukohta haridusamet.

Protokollist vormistati väljavõte, mida kahjuks väljavõttena vormistatud ei ole, kuid millele sooviti suure ajasurvega hoolekogu esimehe allkirja, informeerimata seejuures hoolekogu esimeest, et tegemist on hoolekogu lõpliku seisukohaga kooli ümberkorraldamiseks põhikooliks.

Toimunud koosolekul arutasime lisaks, et kui peame loobuma gümnaasiumist, siis kindlasti peaksid meie lapsed saama käia Nõmme gümnaasiumis, mis siis võiks olla näiteks ainult puhas gümnaasium. Lisaks arutasime, et hariduslike erivajadustega lastel peaks olema võimalus käia väikeklassides. Meie mõte oli, et kui Pääsküla gümnaasium põhikooliks ümber korraldada, peab linnal olemas olema ka edasine plaan.

Hoolekogu juhina ei saa ma olla nõus sellega, et kuulen esmaspäeva hommikul uudist meedia vahendusel. Haridusametist tulevaid soove koolile ja eelkõige hoolekogule ootame edaspidi kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis, millest oleme neid ka juba teavitanud.

Ma ei ole nõus linnapea väitega, et põhikooliks muutmine on hoolekogu pikaajaline soov olnud. Olen olnud selle kooli vilistlane, minu laps käib seal koolis ning peab samuti kahe aasta pärast oma õpinguid mujal jätkama. Sügisel läheb minu noorim laps ka Pääskülla kooli. Olen olnud seda hoolekogu juhtimas alles teist õppeaastat, kuid ma ei tea sellist hoolekogu varasemat arvamust.»

Tagasi üles