Särgava heidab linnale ette jäähalli auditi avalikustamata jätmist Täiendatud kell 13

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Tondiraba hall.

FOTO: Liis Treimann / Postimees

Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjon esimees Helve Särgava heidab Tallinna linnavõimule ette Tondiraba jäähallis tehtud auditi avalikustamata jätmist ligi aasta tagasi ja seob selle toona lähenenud valimistega.

Särgava sõnul ei ole temal ega komisjonil võimu kedagi ametisse panna ega sealt eemaldada ning sellekohase otsuse peab tegema spordi- ja noorsooameti juhataja, kelle haldusalasse Tondiraba Spordikeskus kuulub.

Särgava tunnustas Tallinna linna sisekontrolli ametnikke auditiga seonduva suure ja põhjaliku töö tegemise eest. «Mis puudutab linnavalitsust, siis neile võib ette heita seda, et seda dokumenti hoiti enam kui aasta jooksul avalikkuse eest salajas,» ütles Särgava. «Raske on leida sisulisi põhjusi auditi avalikkuse eest varjus hoidmiseks peale selle, et tulemas olid kohalikud valimised,» lisas ta.

Särgava sõnul sai teisipäevasel istungil komisjonile teatavaks uskumatult häiriv asjaolu, et politsei ei ole selles küsimuses siiani mingit vastust andnud. «Sisekontroll, avastades, et tegemist on mitme rikkumise puhul tõsise korruptsiooniohuga, pöördus juba 6. juunil 2016 keskkriminaalpolitsei korruptsioonibüroo poole,» ütles Särgava.

See oli tema sõnul täiesti mõistetav ja loogiline asjade käik, kuna sisekontrollil endal ei ole seaduse kohaselt volitust, et selliseid asju ise menetleda. «10. jaanuaril 2017 saatis seesama sisekontrolliosakond politseile ka auditi kogu akti. Mind häirib, et tänase päevani ei ole neile isegi vastatud. Me ei tea praegu, mis politsei arvas – oli seal siis nende arvates korruptsiooniohtu või ei olnud?» küsis Särgava.

Revisjonikomisjon pöördub politsei poole, saamaks teada, mis on nendest sisekontrolli pöördumistest saanud. Kuna Tondiraba Spordikeskuse haldajaks on Tallinna spordi- ja noorsooamet, siis kutsub revisjonikomisjon oma koosolekule ameti juhataja, et saada temalt täiendavaid selgitusi ja ka hinnanguid praegusele olukorrale Tondiraba Spordikeskuses. Ühtlasi otsustas revisjonikomisjon korraldada detailse kontrolli ajavahemikus mullu 1. juunist kuni tänavu 31. detsembrini.

Revisjonikomisjoni järgmine, korraline komisjoni istung toimub 18. detsembril kell 15 Tallinna linnavolikogu ruumides.

Politsei: rikkumised on põhjustatud puudulikust töökorraldusest

Keskkriminaalpolitsei (KKP) korruptsioonikuritegude büroo juhi Mati Ombleri sõnul kontrollib KKP korruptsioonikuritegude büroo kõiki vihjeid ja infokilde, mis nendeni jõuavad.

«Tondiraba Jäähalli osas küsis korruptsioonikuritegude büroo infot nii Tallinna linnavalitsuse sisekontrollist kui ka suhtles mitmete inimestega, kes seal töötavad. Samuti küsisime mitmel korral linnavalitsusest infot auditi ja võimalike rikkumiste kohta. Jaanuaris saadeti meile arupärimise peale auditi materjalid,» ütles Ombler.

Tema sõnul toob audit välja mitmeid olulisi rikkumisi ja puudusi, millest enamus on põhjustatud puudulikust töö- ja järelevalve korraldamisest. Nende küsimuste lahendamine kuulub linna pädevusse ja politseile teadaolevalt selle probleemiga ka tegeletakse.

«Meile laekunud vihje ja sellega seotud kontrolli tulemus ei andnud kriminaalmenetluse alustamiseks piisavat alust, küll aga jäi linnale võimalus hinnata oma allasutuses toimunut ning tekkinud kahju ja soovi korral pöörduda konkreetse avaldusega politsei või prokuratuuri rikkujate vastutusele võtmiseks,» ütles Ombler.

Ta lisas, et sisekontrolli auditi osas võtab saadud avalduse järgselt prokuratuur seisukoha nädala jooksul.

Tagasi üles