Narkojoobes autoärandaja võeti vahi alla

Foto on illustratiivne.

FOTO: KRISTJAN TEEDEMA/PM/SCANPIX BALTICS

Politseinikud pidasid laupäeval kinni kolm narkojoobes meest, kes tegid Narvast ärandatud autoga lõbusõitu. Autot juhtinud mees võeti kaheks kuuks vahi alla. 

Kahtlustuse kohaselt tungisid mehed laupäeval kella 13.15 paiku Narvas P. Kerese tänaval asuvasse garaažiboksi, kust ärandasid sõiduauto Volkswagen Passat.

Kümmekond minutit hiljem helistas häirekeskusesse auto omaniku sõber, kes ärandatud sõidukit märkas. Umbes pool tundi hiljem pidasid politseinikud Kudrukülas auto kinni ning tuvastasid autos olnud kolmel mehel välised narkojoobe tunnused.

Politseinikud pidasid kuriteos kahtlustatavatena kinni 39-aastase mehe, kes sõidukit juhtis ja 35-aastase mehe, kes autos kaasreisijana viibis. 

Juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb asja omavolilist kasutamist.

Narva politseijaoskonna juhtivuurija Sergei Maslennikov sõnas, et patrullpolitseinike kiire tegutsemine ja pidev infovahetus sõiduki omaniku ja tema sõbraga aitas ärandajad kiirelt tabada ja peatada. «Teatele reageerisid koheselt patrullid Narvas ja lähiümbruses, kes kirjeldusele vastavat autot piirkonnast otsima asusid. Patrull oli telefoni teel ühenduses auto omaniku sõbraga, kes sõidukit märkas ja sellest koheselt teada andis.»

Viru Ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Veronika Lauri sõnul on sõidukit juhtinud mees varasemalt korduvalt karistatud varavastaste kuritegude toimepanemise eest. Prokuratuur leiab, et uute kuritegude toimepanemist on võimalik vältida üksnes tema vahistamisega kuna isikule heidetakse ette uue varavastase süüteo toimepanemist.

Esmaspäeval taotles Viru Ringkonnaprokuratuur mehe vahistamist ning Viru Maakohtu loal võeti auto juhtinud mees kaheks kuuks vahi alla. 

Tagasi üles