Aas: spordi- ja noorsooameti juhataja ei lahkunud ametist auditi tõttu

Linnapea Taavi Aas.

FOTO: Sander Ilvest

Tallinna linnapea Taavi Aas (Keskerakond) ütles tänasel linnavalitsuse pressikonverentsil, et spordi- ja noorsooameti juhataja Rein Ilves ei lahkunud ametist mitte Tondiraba spordikeskuses tehtud auditi, vaid hiljuti jõustunud kohtulahendi tõttu.

Aas selgitas pressikonverentsil ajakirjaniku küsimusele vastates, et Rein Ilvese lahkumine tuli ühe kohtulahendi tõttu, kus Tallinna linna vastu esitati nõue. Nõue oli seotud Tondiraba jäähalli ja sealsete varasemate tegevustega. Aasa sõnul ei teavitanud Tallinna spordi- ja noorsooamet nõudest Tallinna linnavalitsust ega läinud isegi kohtusse nõude vastu vaidlema.

Nii juhtus, et kohus langetas otsuse Tallinna linna suhtes tagaselja. Nõude suurusjärk oli linnapea sõnul koos kohtukuludega 10 000 eurot. Aas märkis, et sellist asja, kus kohus langetab otsuse Tallinna linna seljataga, pole juhtunud kümmekond aastat. «Isegi kui nõue oleks olnud igati õiguspärane, siis loomulikult kõikidest sellistest asjadest tuleb teavitada õigusteenistust,» lausus Aas.

Kuigi kohtuotsus jõustus selle aasta sügisel, sai linnavalitsus tagaselja jõustunud lahendist Aasa sõnul teada alles nädalapäevad tagasi.

Linnapea sõnul langetas spordi- ja noorsooameti juhataja Rein Ilves otsuse ise. Kuna Ilves tegi Aasa sõnul otsuse ise ja oli ametis pikka aega, siis maksab linn talle nelja kuu palga ja saamata jäänud puhkuse ulatuses lahkumishüvitist.

Tondiraba spordikeskuses tehtud auditi kohta, mis leidis probleeme asutuse juhtimises, ütles Aas, et ootab selle lõplikke tulemusi.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev ütles BNSile, et linnavalitsus ei avaldanud Tallinna spordi- ja noorsooameti juhatajale Rein Ilvesele survet lahkumiseks ning Ilves lahkus ametist omal soovil.

Belobrovtsev oletas, et Ilves sai aru, et viimasel ajal meedias ilmunud uudised, mis on seotud isiklikult temaga või spordi- ja noorsooametiga, ei ole linna mainele kõige paremad.

Ajakirjandus on hiljuti päevavalgele toonud ka selle, et spordiameti korraldatud riigihankeid võidab millegipärast Ilvese sõber. Samuti on talle ette heidetud kohtus süüdi mõistetud endise Kesklinna vanema Alar Nääme ja kohtu all oleva endise sadamajuhi Allan Kiili tööle võtmist.

Tagasi üles
Back