R, 9.12.2022

Õnnetuspaika kiirustanud politseiauto rammis nelja sõidukit

Sander Punamäe
, reporter
Õnnetuspaika kiirustanud politseiauto rammis nelja sõidukit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Politseiauto.
Politseiauto. Foto: Mati Hiis / Õhtuleht

Ida-Virumaal rammis liiklusavarii sündmuskohale kiirustanud politseibuss laupäeva hommikul nelja sõidukit ning õnnetuses said vigastada neli inimest.

Täna hommikul kella 8.30 paiku teatati Häirekeskusele liiklusõnnetusest Tallinn-Narva maantee 156. kilomeetril Toila vallas, kus kaubik Fiat oli teelt välja sõitnud ja külili paiskunud. Fiat juhi aitamiseks peatusid mööduvad autod.

Väljakutse edastati ka kiirabile ja politseile. Vahetult enne sündmuskohta sõitis politseiauto ees liinibuss, mis hakkas pidurdama. Esialgsetel andmetel ei arvestanud politseiametnik muutlike teeoludega ja olukorraga sündmuskohal.

Libeda tee tõttu ei saanud politseiametnik piisavalt kiiresti pidurdada ning tagant otsasõidu vältimiseks sõitis politseiauto juht paremale teeserva, põrkas kokku teepervel seisnud Škodaga, sõitis otsa liinibussile, teepervel seisvale Volvole ja teelt välja põllule vastu kaubikut. Volvo paiskus omakorda vastu selle ees seisnud kiirabi.

Tervisekontrolliks toimetati haiglasse 55-aastane mees ja 48-aastane naine, kes õnnetuse hetkel põllul kaubiku juures viibisid. Tervisekontrolli viidi ka 23-aastane politseiametnik, kes viibis politseiauto kõrvalistmel. 

Esmaabi saamiseks pöördus haiglasse ka 38-aastane kiirabibrigaadi töötaja, kes õnnetuse hetkel teepervel viibis.

Ida prefektuuri operatiivjuht Dmitri Kabanov sõnas, et heitlik ilm raskendab ka teeolusid ja need võivad muutuda minutitega.

„Talvel liigeldes peab iga autojuht olema äärmiselt ettevaatlik. Täname Volvo juhti, kes enne kiirabi ja politsei saabumist mõistis, et tee on väga libe ning teelõigul viibinud isikud suurema ohu eest eemale suunas,“ sõnas Kabanov.

Õnnetuse täpsemad asjaolud selguvad väärteomenetluse raames. Politsei viib läbi ka teenistusliku kontrolli.

Märksõnad
Tagasi üles