E, 25.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Galerii: muinsuskaitse selts tähistab 30. sünnipäeva

Facebook
Comments

Tallinna Raekojas tähistatakse täna Eesti ühe vanima järjepidevalt tegutseva kodanikuühenduse, Eesti Muinsuskaitse Seltsi sünnipäeva.

Eesti Muinsuskaitse Selts asutati 1987. aasta detsembris. Eesti omariikluse taastamisel olulist osa mänginud kodanikuühendus tegutseb täna muinsuskaitseliikumise katusorganisatsioonina, kelle liikmete hulka kuulub 53 algorganisatsiooni.

Seltsi liikmete seas on nii maakondlikke muinsuskaitse seltse kui ka erialaorganisatsioone ja arvukalt üksikliikmeid. Eesti Muinsuskaitse Selts oli üks esimesi organiseeritud kodanikuühendusi Nõukogude okupatsiooni ajal, millest kasvas välja hulk vaba Eesti poliitikuid. Seltsi asutamisel Trivimi Velliste ja Lennart Meri sõnastatud peamine eesmärk – taastada muinsuste muinsus ehk Eesti Vabariik – on täidetud.

Täna tähistab Eesti Muinsuskaitse Selts oma 30. tegevusaastat piduliku vastuvõtuga Tallinna Raekojas. Vaadatakse tagasi möödunule, tutvustatakse praegust igapäevatööd ning täisikka jõudnud seltsina peetakse plaani, mida ka tulevikus saaks Eesti riigi ja rahva heaks teha.

Sünnipäeval tulevad Eesti Muinsuskaitse Seltsi tervitama Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, EMS liikmetena 1980ndatel aastatel asutatud oma kultuuripärandit kaitsta ja hoida soovinud eri rahvuste nagu armeenia, juudi, vene, ukraina jt seltsid, välisdiplomaadid, muinsuskaitselise mõtteviisi toetajad.

Facebook
Comments
Tagasi üles